A közösség elismerése – magyar diákokat tüntettek ki a városházán [AUDIO]

díjátadó

Mintegy 140 magyar diákot díjaztak az aradi városházán | Fotó: Pataky Lehel Zsolt

Szerda délután már harmadízben szervezte meg az Arad Megyei Tanfelügyelőség az Alma Mater Alapítvánnyal közösen a tantárgyversenyeken helyezéseket elérő magyar diákok közös díjkiosztó ünnepségét.

Az aradi városháza dísztermében tartott rendezvényen közel másfél száz általános és középiskolás, magyar oktatásban résztvevő tanuló vehetett át oklevelet és ajándékot.

Mint elhangzott: motivációt jelent a gyerekeknek, hogy a hivatalos elismerések mellett a közösség is odafigyel a munkájukra.

A jelenlévőket Barbócz Izabella Arad megyei főtanfelügyelő-helyettes és Tóthpál Renáta kisebbségi tanfelügyelő, valamint Tóth Csaba alprefektus köszöntötte, a díjak átadására Horváth Júlia és Veres Attila RMDSZ-es városi tanácsosokat, Maxim Andreea román szakos tanfelügyelőt és Zágoni-Szabó András megyei önkormányzati képviselőt kérték fel.

Pataky Lehel Zsolt a Temesvári Rádió Magyar adása számára készített összeállítást. Hallgassa meg:

 

Tekintse meg képgalériánkat:

A rovatból ajánljuk:

Háromnapos ünnepre hívnak a Pécskai Magyar Napok
A programban helyet kapnak a fiatalok, a néptánc, a hitélet és természetesen a Szent Iván-napi tűzugrás is.
Szent Iván-éji tűzugrás Aradon
Hagyományőrzés és sportvetélkedők.
106 évvel ezelőtt írták alá a trianoni békediktátumot [AUDIO]
Magyarország elveszítette területének és lakosságának mintegy kétharmadát.
Egy hullámhosszon: rádióamatőr-találkozót tartanak Pécskán
Huszonkettedik alkalommal találkoznak a régió rádióamatőrjei, határon innen és túl.