A jövő a kezünkben van! [AUDIÓ]

Kilencedik alkalommal szervezte meg az Aradi Magyar Ifjúsági Szervezet, az AMISZ a Jövő a kezünkben van! című ifjúsági konferenciáját.

A hagyományos előadássorozat évről évre tematikusan zajlott: az önkéntességről, a vállalkozás-indításról, pályaválasztásról hallhattak hasznos dolgokat a résztvevők.

Tapasztó Ernő nyitotta az előadók sorát

Idén több területről hívtak meg előadókat a szervezők, akiknek az a fő célja, hogy a közügyek iránt érdeklődő embereket, a jövő közösségszervezőit neveljék ki a fiatalokból.

Faragó Péter előadása a parlamenti életről szólt

Pataky Lehel Zsolt összeállítása a múlt hétvégi rendezvényen készült a Temesvári Rádió Magyar adása számára. Hallgassa meg:

A rovatból ajánljuk:

Fekvőrendőröket telepítenek Arad közeli megyei utakra
A sebességkorlátozás betartását akarják elérni.
Átadták a felújított peregi és pankotai utakat
Fontos infrastrukturális beruházásokat zárt le az Arad Megyei Tanács, amely kilenc év alatt 900 km utat újított fel.
Kerekasztal-beszélgetések a nők elleni erőszakról Aradon és Pécskán
Az Arad megyei RMDSZ Nőszervezete és a Pro Pir Kult Egyesület szervezésében.
Újra járható a sikulai híd
Teljes körű felújítást végeztek a Fehér-Körös több mint 100 éves átkelőjén. Korábban fél évig zárva volt.
Súlyos visszaéléseket tártak fel a 100 ezer eurós nyugdíjprémiumot osztó erdészeti igazgatóságnál
Tavaly 15 millió lej, az idei első félévben pedig 12 millió lej veszteséget halmozott fel.
Illegalisták – Könyvbemutató és író–olvasó-találkozó
Visky András Kossuth- és József Attila-díjas író lesz a Mathias Corvinus Collegium aradi képzési központjának a következő vendége.