A bentlakó diákok támogatása mellett folytatja a közösségi programokat is az Alma Mater Alapítvány [AUDIO]

bentlakás

A kollégiumban lakó diákok támogatása hangsúlyos az alapítvány tevékenységében | Fotó: Pataky Lehel Zsolt

Az aradi magyar oktatás támogatására 1991-ben létrehozott Alma Mater Alapítvány különböző módon segíti a magyar tanintézményeket és tanulóikat. Szakmai programok, tanulmányi vetélkedők és kirándulások révén próbálja az új nemzedéket a magyar közösség felelős tagjaivá nevelni.

Az utóbbi egy-másfél évtizedben egyik legfontosabb tevékenysége az aradi magyar iskolaközpont, a bölcsődétől az érettségiig oktató-nevelő Csiky Gergely Főgimnázium kollégiumában megszálló diákok bentlakási körülményeinek a javítása ösztöndíjprogramok fenntartásával és eszközbeszerzésekkel.

Az internátusban Arad megye különböző településeiről laknak olyan diákok, akik középiskolai tanulmányaikat magyarul akarják folytatni, mert a megyében csak a Csiky Gergely Főgimnáziumban van erre lehetőség. A Magyar Kormány és a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. támogatásának köszönhetően az alapítvány ingyenessé tette a bentlakást.

Az Alma Mater Alapítvány emellett az egész magyar közösséghez szóló rendezvényeket is szervez: hagyományőrző programokat, megemlékezéseket nemzeti ünnepeinken és nemzeti gyásznapjainkon, könyvbemutatókat, és negyedévenként megjelenteti a Szövétnek című kulturális szemlét.

A minap tartott közgyűlésen a tavalyi eredményekről és az idei tervekről számolt be Kranowszky-Nagy Andrea, az alapítvány elnöke, akit Pataky Lehel Zsolt kért mikrofon elé. Hallgassa meg a Temesvári Rádió Magyar adásának készült interjút:

 

A rovatból ajánljuk:

Lemondott az egyik alprefektus azt követően, hogy a PSD kilépett a kormányból
A szociáldemokraták minden kormányzati tisztséget visszaadtak.
Kitiltja az aradi önkormányzat a félkarú rablókat és egyéb nyerőautomatákat
A lottózókra és sportfogadási irodákra nem érvényes a korlátozás.
Az elköltött milliók ellenére sem működik teljesen az okosparkolás
A szenzorok aktiválását akadályozza a járdajavítás.