100 év – objektíven keresztül

A Pro Move Arad Egyesület a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. támogatásával kiállítást szervez az aradi Csiky Gergely Főgimnázium dísztermében az iskola Fotó- és Videókörébe járó diákok munkáiból, 100 év – objektíven keresztül címmel.

A kiállítás témája: az I. világháború vége óta eltelt száz év korszakainak bemutatása - ahogy a diákok látják és láttatják a természeti, kulturális és épített örökség változását az elmúlt száz évben, a fényképezőgép objektívén keresztül.

A szakkör és a kiállítás szakmai vezetője László Ferenc. A kiállítás megnyitója december 14-én, pénteken reggel a Szabadság-szobor Egyesület által szervezett Kis helytörténészek seregszemléjét előzi meg. 

 

A rovatból ajánljuk:

Közösségteremtő a pécskai adventi gyertyagyújtás [AUDIO]
2017-ben kezdeményezte az ünnepséget a Kisebbségi Hagyományőrző Egyesület. Balta-Taics Tünde szerint a közösség a magáénak érzi, és minden vasárnap más-más adventi hírnököt kérnek fel a gyertyagyújtásra.
Óriási hulladéktelepet alakított ki egy család a Mărului utcában
Környezetvédelmi veszély a Maros és Csálai-erdő közelében.
Ötven százaléknyi vízmennyiség hiányzik a feltóti víztározóból
Négy-öt havi esőre lenne szükség, hogy az ország legnagyobb síkvidéki víztározója elérje a normális szintet.
Emlékkonferenciát tartanak a temesvári forradalom kitörésének 36. évfordulóján
A Tőkés László melletti szimpátiatüntetés fordult át rendszerváltó népfelkelléssé.
Ünnepi ráhangolódás egyszülős családoknak
Karácsonyi dekorációkészítés.
Elhanyagoltság miatt pusztulás fenyegeti a bulcsi Mocsonyi-kastélyt
Omladozik a tető, repedeznek a falak, a park sakálok és rókák birodalma lett.