Máltai Szeretetszolgálat: 30 éve az elesettek szolgálatában [AUDIO]

A romániai Máltai Szeretetszolgálat aradi szervezete fennállásának 30. évfordulója alkalmából tartottak ünnepi szentmisét szombaton Kisiratoson, ahol a 25 éve épült Máltai Ház nevű mozgássérült-központot is felkeresték a résztvevők.

Nem véletlen az ünnepség helyszínválasztása, hiszen a szervezet első elnöke, a közösségszervező és művészetpártoló néhai dr. Almási Béla a magyar határ menti faluban volt háziorvos.

1999-ig egy szervezetként működött Arad megyében a Máltai Szeretetszolgálat, aztán külön jogi személyiséggé alakult az aradi és a kisiratosi, de a tagok most is azt vallják: a gyökereik egységesek, a céljaik és a feladataik közösek.

A szentmisére és az azt követő megemlékezésre a Máltai Lovagrend képviselőit, a szeretetszolgálat országos vezetőit és az aradi és kisiratosi szervezetek önkénteseit várták.

 

Pataky Lehel Zsolt összeállítása a Temesvári Rádió Magyar adása számára készült. Hallgassa meg:

A rovatból ajánljuk:

Feketegyarmati reformátusok fogadták örökbe a nagypestényi templomot [AUDIO]
Nincs, aki gondját viselje a hátszegi település műemlék templomának, ezért Feketegyarmat református Férfiköre „megfogta a munka végét”, és kitakarította a templomkertet.
Választható tantárgy lesz a középiskolában a csillagászat [AUDIO]
Popa Armand szerint mindenkit lenyűgözi a csillagászat.
Föld alatti tűz pusztít a Maros-ártéren [VIDEO]
Már 30 hektárnyi területen ment tönkre az őshonos növényzet az egy éve tartó izzásban.
Négynapos fesztiválhétvégével kezdődik az Aradi Magyar Napok
Koncertek, hagyományőrzés, közönségtalálkozó – változatos programok a megbékélési parkban.
Már a kopóréteg kerül az útra Simonyifalva és Vadász között
A parkolókat, a bekötőutakat, az útpadkákat is felújítják.
Szűzanya-szobrot avattak a majláthfalvi templombúcsún [AUDIO]
A Mária-tisztelet segít közösségként és magyarként megmaradni.