Felszámolták a sertéspestisgócot Újvarsándon

sertés

Illusztráció | Fotó: pixabay.com

Hivatalosan is megszűntnek nyilvánították az Újvarsánd (Olari) községben egy farmon felbukkant afrikai sertéspestisgócot, ahol megelőző intézkedésként több mint 5600 állatot kellett leölni. Az állategészségügyi igazgatóság szerint jelenleg egyetlen aktív góc sincs Arad megyében.

Az Arad Megyei Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Igazgatóság (DSVSA) vezetője, Marcel Roșu hétfőn az Agerpres hírügynökségnek elmondta: az elmúlt hónapban nem igazoltak új sertéspestis-esetet a megyében, így az utolsó aktív gócot, az újvarsándit hivatalosan is felszámolták.

„Az adott gazdaságra vonatkozó valamennyi korlátozó intézkedést feloldottuk, a cég pedig újra megkezdheti a sertések vágóhídra küldését és a hús értékesítését” – közölte Marcel Roșu. Hozzátette: jelenleg a megyében sehol sem szükségesek korlátozások, ugyanakkor a nagy hizlaldák továbbra is különleges felügyelet alatt maradnak.

Arad megyében 22 nagy sertéstelep működik, összesen mintegy 60 ezer állattal.

Újvarsándon november közepén azonosították a fertőzés a farmon, ahol több mint 5600 sertést ítéltek kényszervágásra. Az állatokat a gazdaság közelében ásták el, miután minden szükséges biztonsági intézkedést megtettek; a gödröt speciális szigeteléssel látták el.

Ebben a szezonban további négy afrikai sertéspestis-gócot jegyeztek fel lakossági háztartásokban, valamint egyet vaddisznóknál Arad megyében.

 

A rovatból ajánljuk:

Feketegyarmati reformátusok fogadták örökbe a nagypestényi templomot [AUDIO]
Nincs, aki gondját viselje a hátszegi település műemlék templomának, ezért Feketegyarmat református Férfiköre „megfogta a munka végét”, és kitakarította a templomkertet.
Választható tantárgy lesz a középiskolában a csillagászat [AUDIO]
Popa Armand szerint mindenkit lenyűgözi a csillagászat.
Föld alatti tűz pusztít a Maros-ártéren [VIDEO]
Már 30 hektárnyi területen ment tönkre az őshonos növényzet az egy éve tartó izzásban.
Négynapos fesztiválhétvégével kezdődik az Aradi Magyar Napok
Koncertek, hagyományőrzés, közönségtalálkozó – változatos programok a megbékélési parkban.
Már a kopóréteg kerül az útra Simonyifalva és Vadász között
A parkolókat, a bekötőutakat, az útpadkákat is felújítják.
Szűzanya-szobrot avattak a majláthfalvi templombúcsún [AUDIO]
A Mária-tisztelet segít közösségként és magyarként megmaradni.