Megdézsmálták az üzemanyag-szállítmányt a sofőrök

üzemanyag

Különböző helyszíneken és módon rejtették el a lopott üzemanyagot | A rendőrség által közreadott felvétel

Tíz aradi férfit vettek őrizetbe a nyomozók házkutatások nyomán, mivel alapos a gyanú, hogy hónapokon keresztül gázolajat és benzint loptak egy üzemanyagraktárból.

Az ügyet az Aradi Városi Rendőrkapitányság Bűnügyi Nyomozó Osztályának rendőrei vizsgálják, akik tíz házkutatást hajtottak végre Hunyad és Arad megyékben. „A nyomozás során kiderült, hogy idén július és november között több személy, akik egy üzemanyag-szállítással foglalkozó cégnél dolgoztak sofőrként, benzint és gázolajat tulajdonítottak el egy aradi üzemanyagraktárból. Az értékesítési pontok felé vezető útvonalon az ellopott üzemanyagot más személyeknek adták át, hogy azokat harmadik feleknek értékesítsék” – áll a rendőrség sajtóközleményében.

A házkutatások során közel három tonna üzemanyagot, az ellopott benzin és gázolaj átszivattyúzására szolgáló eszközöket, a mérőórák meghamisítására alkalmas rendszereket, 45 ezer lejt és 3000 eurót foglaltak le.

A becslések szerint az okozott kár eléri a 200 ezer lejt, azaz a közel 40 ezer eurót.

A tíz férfit 24 órára őrizetbe vették folytatólagosan elkövetett minősített lopás, illetve folytatólagosan elkövetett minősített lopásban való bűnrészesség gyanújával.

A rovatból ajánljuk:

Trágyalé okozta a balesetet, áll a forgalom a Maros völgyében
A közlekedés a műszaki mentés után, várhatóan 14.30 körül állhat helyre teljesen.
Potyautas a motorházban: kígyót talált az autójában egy férfi [VIDEO]
A hüllőt befogták és a Maros-ártéren szabadon engedték.
Átrepült a körforgalmon és a járdán landolt egy autó [KÉPGALÉRIÁVAL]
Gyorsan reagáltak a helyi rendőrök a Váralja negyedben történt közúti balesetre.
Üzemanyaglopási ügyben tartottak nagyszabású házkutatásokat a bűnügyi nyomozók
A vasúti alkalmazottak rendszeresen megdézsmálták a vállalat gázolajraktárát.
Ázsiai ételfutárt pofozott fel a kórház biztonsági őre – Őrizetbe vették [FRISSÍTVE]
A sértett szerint a rendőrség le akarta beszélni a feljelentésről.