Kamera rögzítette a nagylaki autópálya-balesetet [VIDEO]

mentő

Több mentőautót is küldtek a helyszínre | Fotó: ISU Arad

Három autó ütközött össze csütörtök délután a dél-erdélyi (A1-es) autópálya Nagylak és Arad közötti szakaszán, a tömegbalesetben 11 személy megsérült.

Az Arad megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) tájékoztatása szerint a baleset az A1-es autópálya nagylaki szakaszán, aradi menetirányban történt. A balesetben 11 személy sérült meg, a helyszínre tíz rohammentőt (SMURD), a megyei mentőszolgálat két esetkocsiját, valamint több tűzoltóautót és műszaki mentőt küldtek.

Tekintettel a sérültek nagy számára, életbe léptették a vörös riasztási kódot – közölte a katasztrófavédelem.

A regionális útügyi igazgatóság a Facebookra feltöltötte egy forgalomfigyelő kamera felvételét, amelyen az látszik, hogy egy haszongépjármű nekiment a sürgősségi sávban várakozó kamion félpótkocsijának, majd belerohant a mögötte érkező másik mikrobusz, amelyik a tréleren egy személygépkocsit is szállított jármű.

 

 

Az ISU tájékoztatása szerint a mikrobusz sofőrjét a mentők kórházba szállították többszöri eszméletvesztés és hemodinamikai instabilitás miatt. A másik tíz személy könnyebb sérüléseket szenvedett, őket a helyszínen látták el, de a kórházi vizsgálatot elutasították.

A vörös riasztást délután öt órakor visszavonták, a tűzoltók a mentés ideje alatt biztosították a helyszínt, áramtalanították a járműveket – tették hozzá.

Az Arad Megyei Rendőr-főkapitányság este fél hatkor kiadott közleménye szerint a baleset körülményeit kivizsgálják, a műszaki mentés miatt a forgalmat már Magyarország területén a az autópályáról a régi nagylaki határátkelő felé terelik.

 

A rovatból ajánljuk:

Több mint száz kutyát kínzott meg, nyolc állat elpusztult
Tömeges állatkínzás miatt állítanak bíróság elé egy nőt.
Kiégett egy vasúti kocsi az iltői állomáson
Négy vonat közlekedését érintette, volt, amelyik 220 perc késést halmozott fel.
Hívatlan vendég Vingán: méretes kígyót találtak egy ház udvarán [VIDEO]
A hőségben gyakrabban fordulhatnak elő vadon élő állatok a háztartások közelében.
RO-Alert ébresztette az aradiakat kedd hajnalban – ezért adták ki a riasztást [VIDEO]
Sikerült megakadályozni, hogy a lángok átterjedjenek a közeli benzinkútra.
Halálos baleset történt a Maros völgyében
Az elsősegélynyújtás ellenére sem tudták megmenteni a mikrobusz sofőrjét.
Több tonna állateledelt mentettek ki a tűzoltók az égő kamionból
Az Arad és Temesvári közötti autópályán gyulladt ki.