Megnyílt a felújított sürgősségi osztály és járóbeteg-rendelő [VIDEÓ]

Csütörtök délben átadták az Arad Megyei Kórház felújított, sőt javarészt átépített járóbeteg-rendelő osztályát és sürgősségi fogadóközpontját. A kórházi alkalmazottak és a páciensek egyaránt fellélegezhetnek, hogy nem kell már építőtelepre hasonlító körülmények között dolgozniuk, illetve reménykedni a gyógyulásban, hanem modern, új létesítményekben folyhat a tevékenység. A több mint 2600 négyzetméteren végzett beruházás költségeit a megyei tanács büdzséjéből fedezték. Adrian Țolea, a megyei önkormányzat megbízott elnöke további támogatásáról biztosította az intézményt. A városi vezetőséget Bognár Levente alpolgármester képviselte.

Dr. Monica Puticiu, a sürgősségi osztály vezetője elmondta többek között, hogy évente 60 ezer személyt fogadnak a sürgősségin.

 

Tekintse meg a megyei tanács megrendelésére készült bemutatófilmet:

 

A rovatból ajánljuk:

Bérbe- vagy eladná a víztornyot a városnak a két tulajdonos
A műemlék épületbe képzőművészeti galériát és ipartörténeti kiállítást hoztak létre, de már nem tudják működtetni a gazdái. A víztorony sorsa azután lett beszédtéma a városban, hogy a szomszédvár Temesváron épp a minap jelentették be a régi víztorony múzeummá alakítását és megnyitását.
Ma még a hőség miatt adtak ki vörös riasztást, csütörtökön pedig vihar miatt figyelmeztetnek
Péntek délelőttig Arad megye teljes területe vörös riasztás alatt lesz.
A közvilágítás csökkentésével és a díszkivilágítás felfüggesztésével spórol az aradi önkormányzat
A prefektus minden intézményt és lakost takarékoskodásra szólított fel.
Hőhullám Arad megyében: vörös kód és vízkorlátozás
Hétfőtől szerdáig 39-41 Celsius-fokos csúcshőmérsékletek várhatók.
Kibertámadás érte az aradi magánegyetemet
Értesítették a hatóságokat és dolgoznak a károk elhárításán.
Reagált a megyei kórház a magas parkolótarifákkal kapcsolatos panaszokra
A menedzsment szerint a díjakból létfontosságú orvosi eszközt vásároltak.