Főpásztori látogatás: „Teremtsünk békét magunk körül, és béke lesz a világban!” [AUDIO]

Folytatta főpásztori látogatását Pál József Csaba, a Temesvári Római Katolikus Egyházmegye püspöke, aki csütörtökön Aradon a ségai gyülekezetet kereste fel.

A Lisieux-i Kis Szent Teréz tiszteletére felszentelt templomban tartott kora esti szentmisét a békéért való összefogás fontosságát hirdette többek között. A megyéspüspök az istentiszteleti alkalom végén a gyerekekkel és az egyházközség ifjúsági csoportjának tagjaival is elbeszélgetett.

A szentmise után Pataky Lehel Zsolt kérte mikrofon elé Pál József Csaba megyéspüspököt. Hallgassa meg a Temesvári Rádió Magyar adása számára készült interjút:

Pál József Csaba temesvári megyéspüspök pénteken Tornyán találkozik a hívekkel, majd a jövő héten folytatja a vizitációt Arad megyében: november 6-án, vasárnap 17.30-tól a kisjenői római katolikus templomban, 7-én 11 órától pedig a simonyifalvi templomban celebrál szentmisét, amelynek keretében megáldja a templom belső felújítási munkálatait.

A rovatból ajánljuk:

Múzeum és kulturális központ lesz a MARTA régi irodaházában
A város képviselő-testülete szerdán jóváhagyta a határozattervezetet, amely az egykori autógyár még álló irodaépületének felújításáról szól. A projekt összköltségvetése 42 millió lej, ebből 34 millió lej vissza nem térítendő uniós támogatás.
Újabb halasztás a sofőrjelölteket csúszópénzért segítő vizsgabiztosok perében
A gyanú szerint 200 és 400 euró közötti csúszópénzt fogadtak el.
Arad megyében a második legzsúfoltabbak a kórházak
A szomszédos megyékben sokkal kisebb arányban foglaltak a kórházi ágyak.
Szerdától ismét használhatja a nagyközönség a belvárosi sportpályát
Több mint 7000 négyzetméteren sokféle sportágat lehet űzni a várhíd lábánál.