Arad megyei települések is részesülhetnek a helyreállítási tervből

Az Országos Helyreállítási Tervből és uniós alapokból az Arad megyei települések is részesülhetnek – hívta fel a figyelmet Hegedüs Csilla, az európai alapok minisztériumának RMDSZ-es államtitkára.

Az október 6-án Aradra látogató államtitkár a megye prefektusával, Tóth Csabával, Iustin Cioncával, a megyei tanács elnökével és Călin Bibarț aradi polgármesterrel az európai uniós alapokból megvalósuló befektetéseket beszélte át.

Ezt követően Arad megyei települések önkormányzati vezetőinek mutatta be az Országos Helyreállítási Terv adta lehetőségeket, „hogy időben tudjanak felkészülni a pályázási időszakra, hogy településeiket tudják fejleszteni, közösségeiket tudják erősíteni”.

Az Országos Helyreállítási Tervből és uniós alapokból fejlesztjük az Arad megyei településeket is! Az...

Közzétette: Hegedüs Csilla – 2021. október 6., szerda

Az önkormányzatoknak 2,1 milliárd euró jut az Országos Helyreállítási Tervből, hogy ifjúsági lakásokat építsenek, hogy zöld autóbuszokat és töltőállomásokat vásároljanak, bicikliutakat alakítsanak ki. De számos más befektetésre is pályázhatnak, mint például a víz- és csatornahálózatok kiépítésére, az épületek felújítására, iskolák és családorvosi rendelők korszerűsítésére és felszerelésére, bölcsődék építésére – közölte Hegedüs Csilla.

A rovatból ajánljuk:

Ismét kiszáradt a Tőz, kritikusan alacsony a vízállás a Fehér-Körösön
A szakemberek arra kérik a lakosságot, hogy a rendelkezésre álló vizet „ésszerűen és takarékosan” használják.
Múzeum és kulturális központ lesz a MARTA régi irodaházában
A projekt összköltségvetése 42 millió lej.
Újabb halasztás a sofőrjelölteket csúszópénzért segítő vizsgabiztosok perében
A gyanú szerint 200 és 400 euró közötti csúszópénzt fogadtak el.
Arad megyében a második legzsúfoltabbak a kórházak
A szomszédos megyékben sokkal kisebb arányban foglaltak a kórházi ágyak.
Szerdától ismét használhatja a nagyközönség a belvárosi sportpályát
Több mint 7000 négyzetméteren sokféle sportágat lehet űzni a várhíd lábánál.