Közel félszáz migráns egy kamionban

Egy török kamionban 47 határsértőt találtak a magyar és román rendőrök a Nagylak–Csanádpalota autópálya-határátkelőhelyen – tájékoztatta a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője hétfőn az MTI-t.

Szabó Szilvia közölte, a török kamion sofőrjei hétfőn hajnalban jelentkeztek magyarországi belépésre Csanádpalotánál. A magyar és román rendőrök a jármű ellenőrzése során a raktérben 47 – magát iraki, iráni és szír állampolgárnak valló – határsértőt találtak megbújva.

A jármű két török állampolgárságú vezetőjével szemben embercsempészés, a megbújt emberekkel szemben tiltott határátlépés miatt a román határrendőrség jár el – tudatta a százados.

MTI

A rovatból ajánljuk:

Játék a tűzzel – tragédia lett a csínytevésből
Kiégett három lakás, egy autó és az állatorvosi rendelő Zimándújfalu községben, miután gyerekek felgyújtottak egy matracot.
Súlyos baleset történt Angyalkút és Szépfalu között
Három autó ütközött össze, három nőt és egy kislányt eszméletlen állapotban szállítottak kórházba.
Több mint kétszáz házkutatást rendeltek el egy időben [FRISSÍTVE]
Aradon és Pécskán hét helyszínre szálltak ki a rendőrök cigarettacsempészet miatt.
Több mint öt kiló drogot találtak két holland férfinél az autópályán
A 35 és 54 éves férfiakat a rendőrök már figyelték egy ideje.
Felszámoltak egy héttagú kábítószerkereskedő csoportot a rendőrök
A 19 és 50 év közötti tagokból álló csoport régóta állt a nyomozók célkeresztjében.