Péntektől csak részlegesen oldják fel a kijárási korlátozásokat A település elhagyását továbbra is csak indokolt esetekben, előre megírt nyilatkozatokkal engedélyezik.
Tervezet: ezek miatt hagyhatjuk el a települést május 15-től A szükségállapotot vészhelyzet váltja fel.
Kifelé és befelé is nagy a várakozási idő Nagylaknál A személy- és teherfogalomban is torlódás alakult ki.
Új időpontban léphetünk be Magyarország területére Az átutazás mellett engedélyezik az ott-tartózkodást is.
Május 15-től vészhelyzet váltja fel a szükségállapotot Egy sor óvintézkedés továbbra is érvényben marad, azok feloldásáról kéthetenként döntenek.
Bővül a 65 év felettiek kijárási időkorlátja Reggel és este négy-, illetve háromórás időintervallumban hagyhatják el otthonaikat az idősek.