Sport

A piros mezes UTA egy pontot hozott Ploiești-ről | Fotó: UTA FAcebook-oldal

A hazaiak viszonylag korán, Grozav végén szereztek vezetést, de előnyüket nem tudták megtartani lefújásig, ugyanis a hajrában Micovschi közelről a hálóba passzolt egy jobboldali beadást.

Az aradi csapat az idegenbeli pontszerzéssel versenyben maradt az alsóházi rájátszás első két helyének valamelyikéért, ami a Konferencia-ligában való rájátszásra jogosít fel.

Superliga, alsóházi rájátszás, 5. forduló:

Előny a fogadónál: elveszítette Arad a női kosárlabda-bajnokság döntőjének első meccsét

A kék-sárga mezes aradiak szerdán javíthatnak | Fotó: FCC UAV Arad Facebook-oldal

Az öt meccsből három győzelemig tartó fináléban a tengerpartiak jobb alapszakaszbeli helyezésüknek köszönhetően pályaelőnyt élvezhetnek, és hétfő este éltek is a lehetőséggel: ha szoros meccsen is, de nyolcpontos győzelmet aratott a tizedik bajnoki címére törő aradi csapattal szemben.

A döntő következő felvonását szintén Konstancán rendezik szerdán 19 órától, utána egy (szükség esetén két) meccs következik Aradon.

Az aradi lányok az elődöntőben a címvédő, és az utóbbi években egyeduralkodó Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC együttesét búcsúztatták.

A lelátón ismét csak szervezett gyerekcsoportok és kísérőik foglalhattak helyet egy korábbi szurkolói rendbontás miatt | Fotó: UTA Facebook-oldal

A vendégek Luckassen szabálytalan megmozdulása nyomán kaptak tizenegyest az első félidőben, s Paraschiv gólra váltotta a büntetőt. A második félidőben Paraschiv elérte a mesterhármast, Micovschi távoli lövése pedig csak a szépítésre volt elegendő.

A vendégek pontszámban (27) beérték az UTÁ-t az alsóház első helyén, s jobb gólarányukkal meg is előzik az aradiakat, akiket jelenleg az Oțelul is megelőz.

Superliga, alsóházi rájátszás, 4. forduló:

Kiütötte a címvédőt és döntős az aradi női kosárlabdacsapat!

Az aradi lányok öröme | Fotó: FCC Baschet UAV Facebook-oldal

A három meccsből két győzelemig tartó elődöntő első felvonásán az aradiak elvették a címvédő székelyföldiek pályaelőnyét (az alapszakaszban előkelőbb helyen végzett csapatok kezdhették otthon a párharcot), ugyanis 86:79 arányban diadalmaskodtak az első meccsen. Így megnyílt az esély, hogy hazai pályán vívják ki a fináléba jutást Miroslav Popov vezetőedző tanítványai, de a háromszékiek a hétvégén revansot vettek (66:55-re nyertek), így a mindent eldöntő harmadik mérkőzésre került sort.

Kötelező UTA-győzelem a sereghajtó ellen

Az aradi játékosok megköszönték a gyerekközönség biztatását | Fotó: uta-arad.ro

A Dinamo elleni fővárosi mérkőzést megelőző szurkolói rendbontások miatt a labdarúgó-szövetség az aradi klubot is négy zártkapus meccsre büntette, ezért a bérletes szurkolók nem lehettek jelen a Neuman Ferenc Arénában a sereghajtó FC Botoșani elleni találkozón, de a szabályzat adta lehetőséggel élve a hazaiak 14 éven aluli gyerekekből álló szervezett csoportokkal – és felnőtt kísérőikkel – töltötték meg a lelátókat.

Jenei Imre | Fotó: puskasintezet.hu

Pályafutása során szerepelt az UTÁ-nál, a bukaresti Steauánál és a törökországi Kayserisporban. A bukaresti gárdával háromszor volt bajnok és négyszer nyert kupát. A román labdarúgó-válogatottban 12 alkalommal lépett pályára, 1964-ben szerepelt a tokiói olimpián.