Megpuhította az acélt az UTA – magabiztos győzelem az alsóházi rangadón

Volt, miért örvendeni a meccs után | Fotó: UTA Facebook-oldal

Gól nélküli első félidő után 3–1 arányban nyert az UTA az első osztályú labdarúgó-bajnokság hétközi fordulójának alsóházi rangadóján csütörtök délután.

Az aradi csapat a rájátszásban még veretlen galaci együttest fogadta, és az első félidő alapján az egykori vasi- és kohóipari gárda acélosan is tartotta magát az UTA-rohamokkal szemben.

Az előző két hazai zártkapus meccs után a labdarúgó-szövetség fellebbviteli bizottsága helyt adott az aradi klubvezetőség kérésének, hogy a négymeccses felfüggesztés végrehajtását halasszák el (az alapszakasz utolsó fordulójában, Bukarestben a Dinamo-drukkerek provokáltak utcai ötmegverekedést a két szurkolótábor között, ezért az UTÁ-t is megbüntették), és a második félidőben a játékosok gólokkal „köszöntötték” a lelátókon ismét helyet foglaló nézőket.

Bő egy óra játékidő után Omondi egy jól helyezett lövéssel szerzett vezetést a hazaiaknak, a hajrához közeledve pedig jó passzokkal szolgálta ki Luckassent és Popot, a holland csatár, illetve a saját nevelésű tini középpályás pedig pazarul oldotta meg a gólhelyzetet. Cisotti a ráadáspercekben a kapuba talált ugyan, de ez már csak szépségtapaszt jelentett a vendégeknek.

Az UTA ideiglenesen 31 ponttal átvette a vezetést az alsóházban, de az esti meccsét megnyerő Hermannstadt jobb gólaránnyal megelőzte.

Superliga, alsóházi rájátszás, 6. forduló:

• UTA–Oțelul 3–1, gólszerzők: Omondi (62.), Luckassen (78.), Pop (81.), illetve Cisotti (90+3.)
  • FC Voluntari–FCU 1948 Craiova 0–0
  • FC Botoșani–Dinamo 2–1
  • Kolozsvári Universitatea–Poli Iași 1–0
  • Hermannstadt–Petrolul Ploiești 2–0

Az UTA vasárnap Jászvásáron (Iași) vendégszerepel.