Utolsó utáni percben kapott ki az UTA

A ráadáspercekben esett szabadrúgásgóllal kapott az UTA Sepsiszentgyörgyön hétfő este, az első osztályú labdarúgó-bajnokság 8. fordulójának záró mérkőzésén.

Kezdettől fogva nyomás alatt tartotta az aradiakat a Sepsi OSK, de a vendégek ellentámadásaiban nagyobb veszély rejlett; Cooper révén egyszer még a kapufát is eltalálta az UTA. Igaz, a másik oldalon Iacob kapusnak kellett nagyot mentenie, amikor Safranko közelről belsőzte a labdát a kaupra.

A második félidőben is a Sepsi OSK uralta a játékot, de az UTA nem „sáncolta” be magát a kapu elé, hanem Fábry révén több kísérletet is tett a gólszerzésre – találat azonban nem született a 90 perc alatt egyik oldalon sem.

Amikor úgy tűnt, hogy sikerül döntetlenre menteni a székelyföldi kiszállást az UTÁ-nak, a ráadás perciben szabadrúgáshoz jutott a Sepsi OSK, Aganovic pedig 22-23 méterről mesterien tekerte a labdát a sorfal felett a kapu bal oldalába, nem remélt győzelemhez juttatva a hazaiakat. Rögtön középkezdés után kiegyenlíthetett volna a vendégcsapat, de Stahl kecsegtető helyzetben a kapu mellé lőtt.