Óriási diadal: legyőzte az éllovast az UTA

Aradon szenvedte el első vereségét a 2023–2024-es szezon listavezetője, az FCSB, amelyet az UTA hátrányból fordítva vert meg hétfő este, az első osztályú labdarúgó-bajnokság 7. fordulójának záró meccsén.

A bukaresti csapat (volt Steaua) esélyeshez méltón kezdte a meccset, és már a negyedik percben előnyhöz jutott Coman révén, aki higgadtan fejezett be egy vendégtámadást. Ekkor úgy tűnt, hogy a fővárosiak megőrizhetik eddigi százszázalékos teljesítményüket, ám Pantea előbb a saját tizenhatosán belül kézzel ért a labdához, és a megítélt tizenegyest Fábry magabiztosan értékesítette, majd az első félidő hajrájában utolsó védőket kézzel szerelte le az UTA egyik játékosát – mindkét megmozdulása sárga lapot ért, így ki is állította a játékvezető.

A második félidőre tehát emberelőnyben futott ki az UTA, ezt pedig Cooper a 60. percben váltotta gólra: Pop jobboldali beadását kipöckölték a védők, de épp az UTA csatára elé, aki kapásból lőtt a léc alá.

A hajrában Coman nem bírt az idegeivel, és rövid időn belül két sárga lapot is kapott, így az FCSB vereséggel és kettős emberhátrányban fejezte be az aradi meccset, Mircea Rednic tanítványainak pedig önbizalmat adhat a diadal a továbbiakban.

SuperLiga, 7. forduló:

• UTA–FCSB 2–1, gólszerzők: Fábry (18., 11-esből), Cooper (60.), illetve Coman (4.); kiállítva: Pantea (45+4.), Coman (83.), mindkettő az FCSB-től

• Oțelul–FC Voluntari 2–2

• U Craiova 1948–Rapid 3–5

• Kolozsvári CFR–FC Botoșani 3–1

• Dinamo–Petrolul Ploiești 1–1

• Farul–Universitatea Craiova 2–0

• Hermannstadt–Kolozsvári Universitatea 2–2