Fordulatos meccsen nyert az UTA a Craiova ellen

Fábry (balról) tizenegyesből szerezte a győzelmet érő gólt | Fotó: uta-arad.ro

Gólokban és fordulatokban gazdag meccsen győzte le az UTA szombat délután az FCU 1948 Craiovát az első osztályú labdarúgó-bajnokság alapszakasza utolsó előtti fordulójában.

Az aradiak a Neuman Ferenc Arénát megtöltő közönség örömére már a 13. percben megszerezte a vezetést, amikor is Pedro védhetetlen lövést küldött a vendégek kapujára. Az oltyán csapat nyolc perccel később egyenlített Bauza révén, aki egy szabadrúgást követően fejelte a labdát a kapuba. A hazaiaknak nem kellett sok, és ismét vezettek: Micovschi egy lecsorgó labdát éles szögből „nyesett” a hálóba, a gólt a videóbíró segítségével érvényesítették. ezzel nem volt vége az leső félidő helyzet- és gólparádéjának, ugyanis a vendégek Dragu egyéni akciója végén ismét kiegyenlítettek.

A második félidőben is több helyzetet kialakított az UTA, végül egy szabálytalanságért megítélt tizenegyes döntött az aradiak javára: Fábry magabiztosan értékesítette a büntetőt, beállítva a két csapat közti őszi végeredményt (a craiovai „odavágón” is az UTA 3–2-re nyert).

Mircea Rednic vezetőedző csapata továbbra is versenyben áll a felsőházi rájátszásba jutás jelentő 6. helyért, de a play off-szereplés a többi csapat eredményétől is függ. Ha pontazonosság alakul ki az UTA, a Hermannstadt és az Universitatea között, az egymás közti eredmények az UTÁ-nak kedveznek majd: a nagyszebeniek ellen 1–2 és 2–0, a kolozsváriak ellen 0–1 és 3–1 volt az eredményjelzőn, míg a két rivális egymás ellen 2–2-es döntetlent, majd egy 2–1-es „U”-győzelmet hozó meccset játszott.

Superliga, 30. forduló:

• UTA–FCU 1948 Craiova 3–2, gólszerzők: Pedro (13.), Micovschi (28.), Fábry (62., 11-esből), illetve Bauza (21.), Dragu (42.)
Táblázat forrása: digisport.ro

Az alapszakasz utolsó fordulójában, március 9-én, szombaton este az UTA a bukaresti Dinamo vendége lesz.