Bukaresti döntetlennel őrzi első helyét az UTA

Döntetlent játszott az UTA a másodosztályú labdarúgó-bajnokság hétvégi fordulójának vasárnap délutáni meccsén a Metaloglobus ellen.

A bukaresti gárdából épp az UTA jelenlegi edzője, Bálint László faragott szolid középcsapatot a múlt bajnoki idényben, tehát tudták jól az aradiak, mire számíthatnak a derbin. Mégis a vendégek szereztek korán vezetést, sőt az UTA jól is őrizte előnyát, ám a szünet előttegy bukaresti szöglet nyomán Andrei Rusra pattant szerencsételn módon a labda, onnan pedig a saját csapata kapujába...

A 77. percben kiállították a hazaiak egyik játékosát, de újabb gól ennek ellenére sem született, úgyhogy az UTA zsinórban harmadik idegenbeli döntetlenjét könyvelhette el.

• 2. Liga, 18. forduló: Metaloglobus–UTA 1–1, gólszerzők: A. Rus (45. p., öngól), illetve Micuelescu (7. p.).
  • További eredmények: Resicabányai CSM–Ripensia 1–2, Viitorul Pandurii Târgu Jiu–FK Csíkszereda 1–1, Gloria Buzău–Dunărea Călăraşi 3–1, Rapid–Pandurii Târgu Jiu 4–0, ASU Politehnica–Sportul Snagov 2–0, Concordia Chiajna–CS Mioveni 1–1, FC Argeş–Petrolul Ploieşti 1–1, Turnu Măgurele–Kolozsvári Universitatea 1–1, a Farul szabadnapos volt.
  • Az élmezőny: 1. UTA 32 pont / 15 meccs, 2. Mioveni 31/17, 3. Petrolul 29/16, 4. Tr. Măgurele 28/16, 5. Rapid 28/16, 6. Metaloglobus 27/17.

Az UTA nagyüzemet tart: szerdán 14 órától ismét a fővárosban játszik, éspedig a Rapiddal, a 10. fordulóból elhalasztott meccsen.