Egy éve nyílt meg a Képtár, benne Feszty Árpád triptichonjával [AUDIO]

Tavaly május 13-án művészettörténeti eseménynek számított az állandó tárlat megnyitása, hiszen az Országos Szépművészeti Múzeum letétjeként 1913-ban Aradra került, és az első világháború után Aradon maradt 19. századi magyar festmények évtizedek óta nem voltak kiállítva.

Egy évvel a megnyitása után ideiglenesen bezárt az Arad Megyei Múzeum második emeleti kiállítótermében a Magyar Képtár. Az ok: a múzeumnak otthont adó Kultúrpalota belső felújítási munkálatai ezt a részt is elérték, így a képtárral együtt az 1848–1849-es Ereklyemúzeum sem látogatható néhány hónapig.

Tavaly május 13-án művészettörténeti eseménynek számított az állandó tárlat megnyitása, hiszen az Országos Szépművészeti Múzeum letétjeként 1913-ban Aradra került, és az első világháború után Aradon maradt 19. századi magyar festmények évtizedek óta nem voltak kiállítva. A gyűjtemény legnagyobb értéke Feszty Árpád monumentális hármasképe, a Krisztus temetése című triptichon, amely több mint 60 évig csévékre tekerve várta, hogy ismét megcsodálhassa a közönség.

A képtár újbóli megnyitásának fő kezdeményezője az aradi Kölcsey Egyesület volt, amelynek alelnöke, Fekete Károly az eltelt egy évben több tárlatvezetést is tartott az érdeklődőknek. Vele beszélgetett az képtár első egy évéről Pataky Lehel Zsolt. Hallgassa meg a Temesvári Rádió Magyar adása számára készült interjút:

A rovatból ajánljuk:

Szabadtéri esték az Aradi Kamaraszínházzal
Nyáron sem hagyják szórakozás nélkül a közönséget.
Harsányi Attilát a legjobbak között díjazták Kisvárdán
A Keanben nyújtott alakításért kapta megosztva a legjobb férfi színésznek járó díjat.
Elismerés az Aradi Kamaraszínháznak az Underground-fesztiválon
Egyéni díjat és közös kitüntetést is kapott a társulat.
Magyarországi turnéra indul az Aradi Kamaraszínház
A Déryné-program keretében öt helyszínre viszi el A kolozsvári bírót és A Zördögöt.
Krimivel folytatódik a nagyszínházi bérletes évad az kamaraszínházban
Több mint 70 éve futó darabot mutat be Aradon a Jászai Mari Színház.