Rég várt győzelmet aratott az UTA

Egy hónapja és egy napja nyert legutóbb meccset az UTA a másodosztályú labdarúgó-bajnokságban (3–1 Temesváron az ASU Poli ellen), és az azóta játszott négy mérkőzésükön mindössze egy pontot szereztek az aradiak (a legutóbbi fordulóban 2–2 a Petrolul ellen Ploiești-en). Ezért a szerdai hétközi fordulóban hazai pályán aratott diadalt nagyra kell értékelni, különösen annak tudatában, hogy Miculescu kiállítása miatt a 80. perctől emberhátrányban játszottak a hazaiak.

Ki kell emelni a csapatkapitány Ciprian Rus teljesítményét, aki a múlt héten is, és a Mioveni elleni hazai összecsapáson is két-két gólt szerzett.

2. Liga, 19. forduló: UTA–CS Mioveni 2–1, gólszerzők: C. Rus (32. és 78. p.), illetve Balint (86. p., 11-esből).

További eredmények: Academica–Petrolul 2–1, Baloteşti–Aerostar 1–1, Dacia Unirea–Luceafărul 1–1, ACS Poli–Daco-Getica 0–0, Sportul–FC Argeş 1–0, Pandurii–Kolozsvári „U” 1–5, Metaloglobus–ASU Politehnica 0–1, Ripensia–Farul 1–0, csütörtökön: Chindia–Energeticianul.

Az állás: 1. Sportul 43 pont / 19 meccs, 2. Chindia 40/18, 39. Academica 39/19, … , 7. Mioveni 34, … 9. UTA 27 ponttal.

Az UTA december elsején, a visszavágók első fordulójában a Daco-Geticát (23 pont, 12. hely) fogadja.

Megpuhította az acélt az UTA – magabiztos győzelem az alsóházi rangadón
Az aradi csapat a rájátszásban még veretlen galaci együttest fogadta, és gól nélküli első félidő után 3–1 arányban nyert. A zártkapus büntetés végrehajtását felfüggesztették, így ismét beengedték a nézőket a stadionba.