Nem sokat segített a helyezésen az UTA pontszerzése

Cooper reményvesztett helyzetben mentett pontot | Fotó: uta-arad.ro

Döntetlent játszott az UTA szombat este Botoșani-ban, az első osztályú labdarúgó-bajnokság (Szuperliga) 10. fordulójának kiesési rangadóján.

Az utolsó helyen álló moldvaiak az utolsó előtti aradiakat fogadták, és a 30. percben a Stolnik kezezéséért megítélt büntetőből vezetéshez is jutottak. Kevéssel szünet után Carp látványos góllal egyenlített, de négy perccel később Ilicic az UTA kapusát is kicselezve állította vissza a hazaiak előnyét.

A hajrában úgy tűnt, hogy megpecsételődik az UTA sorsa, mert Carp egy szabálytalanság miatt piros lapot kapott, így idő előtt el kellett hagynia a pályát, de az aradiak emberhátrányban, a ráadás utolsó pillanataiban Cooper fejesgóljával egyenlítettek.

Az UTA örvendhet ugyan a pontszerzésnek, de a döntetlen igazából egyik csapatnak sem kedvez, mert ezzel tovább „ásták el” magukat a kiesőjelöltek a táblázat alján, még ha az UTA ezzel fel is jött a pótselejtezőt érő 14. helyre.

Szuperliga, 10. forduló:

• FC Botoșani–UTA 2–2, gólszerzők: Florescu (30., 11-esből), Ilicic (52.), illetve Carp (48.), (Cooper 90+7.); kiállítva: Carp (82., UTA)

• FCU 1948 Craiova–Oțelul 0–2

• Dinamo–Farul 0–2

• FC Voluntari–Poli Iași 1–2

• Kolozsvári Universitatea–Universitatea Craiova 1–1

• Petrolul–Hermannstadt 0–0

• Sepsi OSK–FCSB 2–5

• Rapid–Kolozsvári CFR 3–1

Táblázat forrása: digisport.ro

Az UTA szeptember 30-án, szombaton 14.30-tól az FC Voluntari-t fogadja.