Megtört a jég: idegenben nyert az UTA

Egygólos győzelmet aratott az UTA péntek este, az első osztályú labdarúgó-bajnokság 10. fordulójának nyitómeccsén, az FC Botoșani vendégeként.

Az aradiak szereztek vezetést az első félidő dereka táján: egy szögletnél Cascinit hagyták magára a moldvai védők az ötösön belül, az argentin középpályás pedig zavartalanul fejelte a labdát a kapuba. Öt perccel később a moldovai köztársaságbeli Postolachi duplázta meg az előny egy nem túl erős közeli lövéssel, de Pap kapus nem volt jóban az égiekkel, mert a kezei között a hálóban kötött ki a labda.

A második félidő elején a hazaiak Sno révén egy szerencsés góllal szépítettek (Balauru kapus a botoșani játékos elé ütötte a labdát, aki előbb a kapufát találta el, majd a kipattanót értékesítette), de az egyenlítésre nem futotta az erejükből.

Az UTA több mint 20 nyeretlenül megvívott idegenbeli meccs után nyert vendégként – a legutóbbi, látogatóként aratott siker óta közel egy év telt el.

Szuperliga, 10 forduló:

• FC Botoșani–UTA 1–2, gólszerzők: Sno (53.), illetve Cascini (26.), Postolachi (31.)
  • Chindia Târgoviște–Sepsi OSK 1–2
  • FC Hermannstadt–Petrolul Ploiești 2–1
  • FCU Craiova 1948–Rapid 1–0
  • Farul–FC Argeș 3–0
  • Kolozsvári CFR–Universitatea Craiova 2–0
  • CS Mioveni–Kolozsvári Universitatea 0–1
  • FCSB–FC Voluntari 1–1
Táblázat: digisport.ro

Az UTA szeptember 17-én, szombaton 16.45-től az FC Hermannstadt együttesét fogadja.