Kihúzta kapott gól nélkül az emberhátrányban játszó UTA

Stahl a ploiești-i védő ölében: nagy volt a küzdelem, de gól nem született | Fotó: uta-arad.ro

Gól nélküli döntetlent játszott szombat délután, az első osztályú labdarúgó-bajnokság (Superliga) hétvégi fordulójában az UTA Ploiești-en.

A kiesőzónából menekülő aradi csapat mindent megtett a győzelemért a Petrolul vendégeként, de a nagy akarásnak nyögés lett a véget: a meccs hajrájában Godberg Cooper két percen belül két sárga lapot szedett össze szabálytalanságért, így a 78. percben kiállította a játékvezető.

Az emberhátrányban maradt vendégek foggal-körömmel védekeztek, és végül kapott gól nélkül kihúzták. Az UTA augusztus 28-án nyert legutóbb (2–1 az FCSB ellen), azóta három döntetlen és két vereség a mérlege.

A válogatott mérkőzései miatt kéthetes szünet következik a bajnokságban, ezalatt az UTÁ-nak meg kell találnia az albérletet, ahol soron következő hazai meccseit rendezi, mert az aradi Neuman Ferenc Aréna gyepszőnyegét kicserélik. Eredetileg a nagyváradi Bodola Gyula Stadionra esett a klubvezetés választása, de az elnökségből származó információink szerint a Sebes-Körös-parti város arénája nem felel meg első osztályú meccsek lebonyolítására, a „felzárkóztatás” pedig túl sokba kerülne az UTÁ-nak és a bihari megyeszékhelynek egyaránt.

Végleges döntés nem született még ugyan, de tudomásunk szerint az UTA vezető a nagyszebeni stadion mellett teszik le a voksukat, így várhatóan oda kell majd utazniuk a kitartó drukkereknek a „hazai” meccsekre.

Táblázat forrása: digisport.ro

Az UTA október 20-án, pénteken a Rapid házigazdája lesz; 21 órától rendezik a meccset, de még nem tudni pontosan, hogy hol.