Hozta a formáját az UTA

Vereséget szenvedett az UTA az első osztályú labdarúgó-bajnokság (SuperLiga) 3. fordulójának szombat kora esti meccsén nagyszebeni ellenfelétől.

Az aradi csapat „átmentette” formáját a múlt idény végéről az új szezon elejére: többnyire uralja a játékot az első félidőben, vezetést is szerez, mégis vereséggel – jobb esetben csak döntetlennel – távozik a pályáról.

A Hermannstadt elleni idegenbeli összecsapáson Carp ballábas, megpattanó lövésével szerzett vezetést a vendég együttes, de a második félidő elején a hazaiak egy könnyen megítélt tizenegyesből egyenlítettek, majd néhány perc múlva egy szögletet követően – az aradi védelem asszisztálása mellett – a vezetést is megszerezték, s mint később kiderült, ez a győzelmet jelentő gól volt.

Az UTA a nyitófordulóban elért galaci 1–1 és a múltheti CFR elleni hazai 1–3 után továbbra is nyeretlen a bajnokságban, ami nem vet jó fényt Mircea Rednic vezetőedzőre, akivel épp azért hosszabbított szerződést a vezetőség a múlt idény végén, mert az osztályozón bennmaradt UTA a bajnoki hajárban nem kapott ki Rednic-kel a kispadon.

SuperLiga, 3. forduló:

• FC Hermannstadt–UTA 2–1, gólszerzők: Paraschiv (51., 11-esből), Sota (58.), illetve Carp (31.)

• FCU Craiova 1948–Kolozsvári Universitatea 3–4

• Rapid–FC Botoșani 2–2

• Oțelul–FCSB 0–2

• Farul–Poli Iași 1–3

• Kolozsvári CFR–Universitatea Craiova 1–1

• Petrolul Ploiești–FC Voluntari 0–2

• Dinamo–Sepsi OSK 0–3