Beindult az UTA-henger a „dáko-géták” ellen

Kiütéses győzelmet aratott az UTA a másodosztályú labdarúgó-bajnokság hétvégi fordulójának szombati játéknapján.

Az aradiak korán dűlőre akarták vinni a dolgot, és a csapatkapitány Ciprian Rus már a 12. percben jelét adta, hogy nem sok keresnivalójuk lesz az újaradi Motorul-pályán a Bukaresti Daco-Getica (volt Juventus) játékosainak.

Szünet előtt Valentin Buhăcianu tette megnyugtatóbbá az előnyt, aztán a második félidőben újabb három gólt rámolt be a fővárosiak kapujába a múlt szezon másodosztályú gólkirálya (s nem élcsapatnál ontotta a gólokat akkor, hanem a 2. Ligából kiesett Bákói Aerostart próbálta „cipelni a hátán”).

A góllövő listára Ursu is feliratkozott, padlóra küldve az ellenfelet.

• 2. Liga, 9. forduló: UTA–Daco-Getica 6–0, gólszerzők: C. Rus (12. p.), Buhăcianu (42., 68., 76. és 85. p.), Ursu (83. p.).
  • További eredmények: FK Csíkszereda–Kolozsvári „U” 1–1, Resicabánya–Farul 2–1, Viitorul Pandurii–ASU Politehnica 1–4, Gloria Buzău–Concordia Chiajna 2–1, Dunărea Călăraşi–Pandurii 4–0, FC Argeş–Turris Oltul Turnu Măgurele 3–2. FRISSÍTÉS: vasárnapi eredmények: Ripensia–Sportul Snagov 3–1, Metaloglobus–Rapid 0–0, kedden: Petrolul Ploieşti–CS Mioveni  0–0.
  • Az állás: 1. Turnu Măgurele 22 pont, 2. UTA 19/8 (26–5), 3. Gloria 19/9 (18–7), ... 18. Daco-Getica 6 ponttal.

Az UTA a következő fordulóban Bukarestben vendégeskedik a Rapidnál.