Áder János köztársasági elnök szerint a nehézségek ellenére is építeni kell az „örök Magyarországot”. A Parlament előtti Kossuth Lajos téren felvonták Magyarország nemzeti lobogóját, és átadták az Összetartozás emlékhelyét.
A megyei egészségügyi igazgatóságoknak szeptember 7-ig tájékoztatniuk kell a tanfelügyelőségeket és a megyei vészhelyzeti bizottságokat az egyes települések járványügyi helyzetéről, amelynek függvényében meghozzák majd a tanévkezdéssel kapcsolatos intézkedéseket.
Beléphetnek Magyarország területére a szomszédos országok állampolgárai negatív koronavírus-teszt nélkül, ugyanakkor a külhoni magyar állampolgárok mind a magyar, mind az állampolgárságuk szerinti útiokmányokkal tranzitálhatják Magyarországot.