Miniszteri ígéret: két lejbe kerülnek majd a lakosságnak szánt védőmaszkok

A lakosságnak szánt védőmaszkok ára két lej körül lesz, áfa nélkül – jelentette be csütörtökön Virgil Popescu gazdasági miniszter.

A tárcavezető szerint két hazai cég napi egymillió védőmaszkot állít elő, így garantálható lesz a két lej körüli kiskereskedelmi ár (amire rá kell számítani a gyógyszeripari termékekre alkalmazott 9 százalékos általános forgalmi adót).

Meglátása szerint a piacon olyan mennyiségű bel- és külföldi gyártású maszk van jelen, hogy szükségtelen a termék árának hatósági maximálása.

Jelenleg a kereskedelemben átlagosan 5,5–6 lejért (áfával együtt) lehet kapni védőmaszkot.

Agerpres

A rovatból ajánljuk:

Eredménytelenül zárult az újabb kormányalakítási egyeztetés
Sorin Grindeanu PSD-elnök szerint a jobboldali pártok (a PNL és USR) a felelősek, amelyek továbbra is kizárják, hogy helyreállítsák a korábbi koalíciót a szociáldemokratákkal, akik május 5-én szélsőjobboldali segítséggel megbuktatták az Ilie Bolojan PNL-elnök vezette koalíciós kormányt.
Fokozatosan újraindul a hírszolgáltatás magyar közmédia felületein
Az M1-en szöveges formában olvashatók a legfontosabb információk.
Románia lakossága 2080-ig 15,6 millióra csökkenhet
A átlagéletkor csaknem öt évvel emelkedett az utóbbi két évtizedben.
Ideiglenesen elsötétült az M1 és leállt a Kossuth Rádió [FRISSÍTVE]
A hírszolgáltatás fokozatosan tér vissza az új szerkesztési rend szerint.
Befűt a nyár a jövő héten
Vasárnap reggeltől 16 megyében vörös riasztást lép életbe.
Elutasította a parlament a Veștea-kormány beiktatását
189 képviselő és szenátor támogatta, 23-an ellene szavaztak az éjszakába nyúló parlamenti ülésen.