Szertefoszlott UTA-álom: elúszott a feljutás

2017. június 15.
<em>Hír szerkesztése</em> Szertefoszlott UTA-álom: elúszott a feljutás
Burlă szabadrúgása - ez sem ment be

Korán ledolgozta az egygólos hátrányát az UTA az I. Ligáért játszott osztályozó csütörtök délutáni visszavágóján. Az aradi futballcsapat már az ötödik percben vezetőshez jutott Curtuiuş révén, aki Petre visszafejelt labdát továbbította közelről a temesváriak hálójába. A Világoson rendezett mérkőzés vendégei azonban bő tíz perc után egyenlítettek, nemsokára pedig a vezetést is átvették.

A második félidő kiegyenlített játékot hozott, ámaz UTÁ-ban nem volt meg az átütő erő, míg a temesváriak az eredmény tartására törekedtek, és nem kockáztattak. Így is ők adták meg a kegyelemdöfést, miután a pár perccel korábban beállt Henrique kihasználva a két középső aradi védő tétovázását, megszerezte a labdát és könnyedén átemelte Miron kapuson.

Az UTA egymást követő két évben a második osztályozót veszítette el, ezúttal kettős vereséggel, 2–5-ös összesítéssel maradt alul. Az élvonal alsóházi rájátszásának 6. helyén végzett Poli maradt az első osztályban, a II. Liga 3. helyén végzett UTA pedig ősztől ismét próbálkozhat a feljutással.

UTA–Temesvári ACS Politehnica 1–3, gólszerzők: Curtuiuş (5. p.), illetve Bărbuţ (17. p.), Drăghici (22. p.), Henrique (87. p.).