Jótékonysági est a Magyar Közösségi Ház javára

Az egyesület vezetősége örömmel fogadja a pécskaiak ötleteit, javaslatait, kérdéseit a házzal kapcsolatosan és tovább folyik a gyűjtés a vételár kifizetésére.

Sokan voltak kíváncsiak a Pécskai Kisebbségi Hagyományőrző Egyesület vasárnap esti jótékonysági műsorára. Balta-Tajcs Hanna első osztályos tanuló szavalata után az egyesület elnöke, Balta-Tajcs Tünde köszöntötte a nézőket, köztük Antal Péter pécskai polgármestert, Borsodi János battonyai polgármestert, Bajnai István kanonokot, battonyai plébánost, de jelen voltak helyi tanácsosok és több pécskai civil szervezet képviselője is.

Az ősi székely himnisz és a Himnusz után az egyesület Aranykalász néptánccsoportja palotás táncot adott elő. Dr. Rimayné Roczkó Zsuzsanna, a Pécska–Battonya színjátszókör vezetője idézett a Gulácsi Rozália által szerkesztett Emlékalbumból, amelyben a pécskai műkedvelés történetéről számolt be. Elmondta: a két éve alakult körnek nagy tervei vannak és számítanak a pécskaiak támogatására.

Ezután következett az este legjobban várt pillanata, a Vonósnégyes című bohózat, amelyet hosszasan megtapsolt a közönség. Több hónapos felkészülést követően állt színpadra a lelkes csapat, amelynek tagjai Schvarz Károly, Balta-Tajcs Péter, Beke Judith, Barbu Tibor, Rimayné Roczkó Zsuzsanna, Horváth Roberta, Kutasi Nándor, Hajas Mihály, Rimay András, Lénárt Zsuzsanna és Hajas Gábor. A bohózatot szünet követte, ezt követően levetítették a leendő Pécskai Magyar Közösségi Házat bemutató kisfilmet, amelyet a tervező, Szávuly Szilveszter frissen lediplomázott pécskai építész mutatott be.

A ház makettjét felállították a folyósón, így mindenki megtanulmányozhatta, miképpen szeretnék felújítani a városközpontban lévő ingatlant, illetve, lépésenként, új épületekkel kihasználni a tágas telket, ahol rendezvénytermet, szabadtéri színpadot, gasztronómiai és mesterségeket bemutató részleget képzelnek el. Mindehhez kérte a pécskaiak támogatását a Pécskai Kisebbségi Hagyományőrző Egyesület elnöke. „Lehetetlen nincs, csak tehetetlenség” – mondta, majd összefogásra buzdított mindenkit, annak érdekében, hogy a pécskaiak unokái is megmaradjanak magyarnak.

Balta-Tajcs Tünde és Hajas Mihály rögtönzött nótázása után az Aranykalász alföldi néptánccsokrot mutatott be Makra András koreográfus felkészítésében, a szegedi Sámli zenekar kíséretében. Juhász Kálmán oktató bevezetője után az egyesület Kis-Maros és Nagy-Maros citerazenekai léptek színpadra nótacsokrokkal, Szép Noémi népdalt énekelt szólóban, a jótékonysági műsort pedig néptánc zárta.

Az egyesület vezetősége örömmel fogadja a pécskaiak ötleteit, javaslatait, kérdéseit a házzal kapcsolatosan és tovább folyik a gyűjtés a vételár kifizetésére.

Sinka Pál

A rovatból ajánljuk: