Florian Bodog egészségügyi miniszter szerint a Kolozs és Beszterce megye határán élő „nomád” lakosság köréből indult az a kanyarójárvány, amelyben több mint 3400-an betegedtek meg, és amely eddig 17 halálos áldozatot szedett. Felhívást intézett a szülőkhöz, hogy oltassák be gyerekeiket, hiszen ez az egyedüli módja a megelőzésnek.