Leckét kapott az UTA az „egyetemistáktól”

Az egykori kolozsvári egyetemi csapat múltjára építkező új Universitatea alaposan megleckéztetette az UTÁ-t a másodosztályú labdarúgó-bajnokság hétvégi fordulójának vasárnapi záró mecssén. A vendégek az első perctől uralták az újaradi Motorul-pályán rendezett meccset, s már a szünetben két góllal vezettek, két példás támadás erdményeként. Térfélcsere után sem találtak magukara a hazaiak, a kolozsváriak pedig iskolajátékkal megduplázták előnyüket.

2. Liga, 15. forduló: UTA–Kolozsvári Univeristatea 0–4, gólszerzők: Giurgiu (17. p.), A. Coman (39. p.), Gavra (62. p.), M. Coman (70. p.).

További eredmények: Ripensia–FC Argeş 1–1, Daco-Getica–Luceafărul 3–1, ACS Poli–Bákó 1–2, Clinceni–ASU Politehnica 2–0, Snagov–Energeticianul 2–0, Baloteşti–Chindia 1–4, Pandurii–Metaloglobus 1–2, Brăila–Petrolul 2–3, Farul–Mioveni 3–3.

Az állás: 1. Chindia 35 ponttal, 2. Clinceni 33 (33–8), 3. Snagov 33 (26–12), 4. Petrolul 32, 5. Kolozsvár 30, … 8. UTA 23 ponttal.