Drámai küzdelemben jutott tovább az UTA

Drámai küzdelemben, hosszabbítás után vívta ki a továbbjutást az UTA a másodosztályú labdarúgó-bajnokság két csoportjának második helyezettjei közötti osztályozó visszavágóján. Az aradiak szombat este a Motorul-pálya közönségének buzdítása közepette bő félóra után ledolgozták kétgólos (1–3) a hátrányukat, sőt a Călăraşi-on szerzett gólnak köszönhetően továbbjutásra álltak. A második félidőben Rus tovább növelte a hazaiak előnyét, ám tíz perccel a vége előtt – kihasználva az aradi védelem pillanatnyi megingását – a vendégek hosszabbításra mentették a meccset. A ráadásban azonban Rus megszerezte második (csapata) negyedik gólját, és továbbjuttatta az UTA-t, amelyikre még egy próbatétel vár: június 8-án és 12-én az élvonal 12. helyezettjével, az FC Voluntari csapatával vív meg az első osztályba jutásért.

UTA–Dunărea Călăraşi 4–1, hosszabbítás után, gólszerzők: Man (17. p.), Curtuiuş (34. p.), Rus (76. és 99. p.), illetve Stoica (80. p.); továbbjutott az UTA 5–4-es összesítéssel.