A Szentegyházi Gyermekfilharmónia lélekemelő hangversenye

Szívhez szóló koncerttel ajándékozta meg az aradi közönséget a Szentegyházi Gyermekfilharmónia szombat este a belvárosi minorita templomban.

A magyarországi és délvidéki adventi turnéra induló 150 tagú együttes 1989 és 2010 után harmadízben hangversenyezett Aradon. A Páduai Szent Antal oltalmába ajánlott római katolikus templomot zsúfolásig megtöltő közönségnek lélekemelő élményben lehetett része.

A kórust 1982-ben alapító Haáz Sándor karnagy vezette gyereksereg pünkösdi búcsús énekek közül Szűzanya-éneket, továbbá huszárdalt, a Hargita megyei Szentegyházasfaluban gyűjtött énekeket, magyar népdalokat, a Klapka-indulót, Johann Strauss Polkáját, magyar, román és nemzetközi karácsonyi dalokat adott elő.

A hangverseny végén a kórus köszönetet mondott az aradi szervezőknek és a több mint száz aradi családnak, akik a gyerekek elszállásolásában segédkeztek.

A Szentegyházi Gyermekfilharmónia Magyarországon és a Vajdaságban turnézik karácsonyig.

A rovatból ajánljuk:

Krimivel folytatódik a nagyszínházi bérletes évad az kamaraszínházban
Több mint 70 éve futó darabot mutat be Aradon a Jászai Mari Színház.
A Legjobb férfi színész díját kapta Harsányi Attila Debrecenben a szakmától
A Kean és a Gettó című produkciókban nyújtott alakításaiért jutalmazták.
Megnyílt a múzeum felújított állandó történelmi tárlata
A kiállítás nyolc évszázad történelmét mutatja be interaktív technológiával.