Emléktáblát kapott Jávor Pál [AUDIÓ]

Emléktáblát avattak szerda délután Jávor Pálnak aradi szülőházának falán.

Az egykori Alsó-Molnár utca 11., a mai Grigore Alexandrescu utca 25. szám alatti háznál alig kéttucatnyi érdeklődő jelent meg, akiknek Bognár Levente alpolgármester vázolta röviden a vélt és a mostani valódinak mondott szülőház körüli tévedések tisztázásának a körülményeit.

Érdeklődők

Az aradi elöljáró szerint régóta adós volt a város Jávor Pál emlékének méltó ápolásával, és remélte, hogy ezáltal elindul egy Jávor Pál-kultusz Aradon.

Az évszám szerint már tavaly elkészült a tábla, de megvárták az évfordulót

A táblaavatót egy Jávor-filmvetítés és egy zenés est követte. Az eseményről Pataky Lehel Zsolt készített összeállítást a Temesvári Rádió Magyar adása számára. Hallgassa meg:

Audió

A rovatból ajánljuk:

Az aradi magyar közösség legfontosabb elismerése – átadták a Kölcsey-díjakat [AUDIO]
Harsányi Attila színművészt és Kurunczi Ferenc amatőr fotóst tüntették ki.
Kárpátok visszhangja – látványos folklórműsor Aradon
A Magyar Nemzeti Táncegyüttes előadása február 9-én, hétfőn látható a nagyszínházban.
Most kezdődik a tánc! – Aradon is látható a Magyar menyegző
A film az 1970-es évek végén játszódik: két budapesti fiatalember kalotaszegi kiruccanása életre szóló kalanddá válik.
A Magyar Kultúra Napját ünnepelték Pécskán
A Himnuszra és szerzőjére emlékeztek a Magyar Közösségi Házban.
Január 26-án adják át a 2025-ös Kölcsey-díjakat
A Magyar Kultúra Napja alkalmából szervezett programban a Jókai Színház vendégjátékát is láthatja a közönség.
Ismét megnyitotta kapuit a megyei könyvtár főépülete
Hétfőtől péntekig 9–17 óra között tart a program. A téka alapjait az idén 145 éves aradi Kölcsey Egyesület tette le.