Mutass jó példát! – Aradon a Nőileg

Az aradiak és temesváriak október 16–29. között tehetik meg jelöléseiket a programba.

Szeptember 30-án, szombaton az Aradi Magyar Napok keretében mutatkozik be a Nőileg magazin Mutass jó példát! programja, amelyben a hétköznapi, köztünk élő „hősöket” helyezik előtérbe. Az aradi közönségtalálkozót és programbemutatót a Jelen Házban tartják 12 órától. Az aradiak és temesváriak október 16–29. között tehetik meg jelöléseiket a programba, erről is szó esik majd a találkozón.

A Nőileg saját tartalommal megjelenő, Erdély egyetlen magyar nyelvű női magazinja. A havilap olyan tartalmat kínál az olvasóknak, amely az erdélyi közszereplőket, sportolókat, művészeket, és nem utolsó sorban, a hétköznapok „hőseit”, azaz az erdélyi közösség tagjait mutatja be, a mi értékeinket közvetíti.

Az elmúlt három év bebizonyította, hogy az erdélyi közösség tagjainak szüksége és igénye van az önismeretre, a szépre és a jóra való odafigyelésre. Ennek apropóján, áprilisban útjára indult a Mutass jó példát! program, amelyben a Nőileg magazin a jó példákat keresi, olyan személyeket, akikre büszkék lehetünk, és akikre felnézhetünk értékes tevékenységüknek, példamutató életüknek köszönhetően. A Mutass jó példát! programba olyan személyek jelölését várják, akik nem közéleti szereplésükkel vagy alkotói tevékenységükkel érdemelnek figyelmet, hanem hétköznapi helytállásukkal. A program 2017 áprilisától 2018 áprilisáig tart. A jelölés folyamatos, minden hónapban az adott erdélyi megyé(k)ben zajlik, és az ott élőkre vonatkozik. Immár hatodik fordulója zárult a jelölésnek, szeptemberben Brassó, Szeben, Fehér és Hunyad megyéből érkeztek a jelölések, októberben pedig Arad és Temes megye kerül sorra.

A jelölők között minden hónapban három darab féléves előfizetést sorsolnak ki. A jelölés részleteiről, a programmal kapcsolatos hírekről bővebben hallhatnak az aradi előadás keretében, ahogy a Nőileg honlapján és Facebook-oldalán is elérhetőek az információk.

A rovatból ajánljuk:

Gyereknapi fesztivál Kisiratoson
A műsor 12 órakor kezdődik a központban, ahol kicsik és nagyok egyaránt kikapcsolódhatnak.
Jubileumi koncertet ad Aradon a 45 éves Moby Dick
A Neptun-strand területén található Flex-teraszon, június 20-án este.
Biztos pont az aradiak életében a magyar majális [AUDIO]
Többféle stand és program várta a résztvevőket, kicsiktől a nagyokig.
A friss kolbász fesztiválja Nagylakon
A magyar határ menti városban – ahol a legnagyobb romániai szlovák közösség él – több mint kétszáz éves hagyománya van a kolbász- és szalámikészítésnek.
LEGO-város és -műhely a múzeumban
A kiállítás június 14-ig tekinthető meg hétfő kivételével mindennap 9–17 óra között, illetve május 20-tól hétköznap 9–17 óra, szombaton és vasárnap 10–18 óra között.