A suliriporterekkel a kulisszák mögött [AUDIÓ]

Az aradi Csiky Gergely Főgimnázium két diákja igen érdekes feladatot kapott a múlt héten: a Román Televízió bukaresti magyar adása Suliriporter című sorozatában be kellett mutatniuk az iskolájukat. 

A Csiky Gergely Főgimnáziumról szóló riport október 17-én, hétfőn kerül majd képernyőre, az RTV 1-es csatornáján 15.10-kor kezdődő Magyar Adásban, de felkerül majd a www.magyaradas.ro internetes oldalra is.

Kecskés Márk
Zsámbok Emese

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A Temesvári Rádió ifjúsági műsorának kisriportere, Naschauer Kinga a forgatás kulisszatitkairól, a műsor érdekességeiről kérdezte a szerkesztőt és a suliriportereket. Hallgassa meg:

A rovatból ajánljuk:

December 2-tól indul a Mikulás-járat
A helyi tömegközlekedési vállalat szentestéig üzemelteti az ünnepi villamost.
Karácsonyváró – Adventi koszorúkészítések megyeszerte
A program keretében 1250 adventi koszorúhoz szükséges alapanyagot juttatnak ki számos településre.
Négy helyszínen zajlik majd az idei karácsonyi vásár
November 22-től január 11-ig tart a rendezvény, a díszkivilágítást Mikulás előestéjén kapcsolják fel.
November 29-én tartják meg a hagyományos EKA-bált
A talpalávalót a Szinkron együttes biztosítja, a belépődíj ára: 75 lej/fő. Jegyek kaphatók november 3-tól, az RMDSZ Arad megyei szervezetének székházában.
Nem vicc! – Felméri Péter újabb humoresttel lép fel Aradon
Kincugi – az eltört dolgok művészete. Az előadás október 10-én látható.
Hétvégén tartják meg a Simonyi Napokat
Kulturális, hagyományőrző és szórakoztató rendezvényekre várják az érdeklődőket.