Pécsi diákok rajzkiállítása a Csiky-ben [AUDIÓ]

Az együttműködés 15., a testvérvárosi kapcsolat 10. évfordulóját ünnepli idén Arad és Pécs. A két önkormányzat, a különböző szakbizottságok jó viszonya mellett a magyar–magyar együttműködés is hangsúlyos szerepet kap: a civil szervezetek és oktatási intézmények is partnerekre találtak Baranyában, illetve a Partiumban.

Az aradi magyar iskolaközpont, a Csiky Gergely Főgimnázium évek óta testvérskolai kapcsolatot ápol a Pécsi Református Kollégiummal. A magyarországi diákok rajzaiból és festményeiből nyitottak csütörtökön kiállítást az aradi iskolában, a testvérvárosi együttműködés jubileuma alkalmából.

Hallgassa meg Pataky Lehel Zsolt összeállítását, amely a Temesvári Rádió Magyar adása számára készült:

A rovatból ajánljuk:

Szántay Lajos és az aradi szecesszió története filmvásznon
A városkép ma is őrzi a 65 évvel ezelőtt elhunyt főépítész munkásságának a nyomát.
A kártérítésnél is nagyobb bírságot fizet a városháza az aszfalt hiánya miatt
A jogerős ítélet ellenére sem aszfaltoztak le egy utcát.
Ha vakáció, akkor nyári iskola
Június 29. és július 10. között szervezik meg három aradi oktatási intézményben.
Egyesület alakul az arad-hegyaljai történelmi borvidék megmentése érdekében
Az összefogástól a vállalkozások forgalmának növelését és a turizmus fellendülését remélik.
Ingyen parkoló a Szabadság-szobor szomszédságában
A városháza tervei szerint később többszintes parkolóházat építenek oda.
Háromnapos ünnepre hívnak a Pécskai Magyar Napok
A programban helyet kapnak a fiatalok, a néptánc, a hitélet és természetesen a Szent Iván-napi tűzugrás is.