Becsengettek [AUDIÓ]

Arad megyében közel 2200 magyarul tanuló diáknak csengettek ma be.

Sok helyütt összevont osztályokban tanulnak a gyerekek, de a nagyobb lélekszámú magyar közösségek iskoláiban önálló osztályok is vannak minden évfolyamon. Az aradi Csiky Gergely Főgimnázium az egyetlen olyan intézmény, amelyben az óvodától az érettségiig anyanyelvükön tanulhatnak a magyar diákok.

Az iskolai ünnepség után a belvárosi minorita templomban ökumenikus istentisztelet keretében is megnyitották a tanévet.

Almási Valéria tanítónő az előkészítő osztályosokkal

Az iskolai rendezvényen Pataky Lehel Zsolt is részt vett. Hallgassa meg a Temesvári Rádió Magyar adása számára készült riportot:

A rovatból ajánljuk:

Orrfacsaró bűzt okozott a borossebesi derítőállomás
Lakossági panasz nyomán a környezetvédelmi őrség 100 ezer lejre bírságolta az üzemeltetőt.
Hőségriadó Arad megyében: péntekre kamionstopot rendeltek el [FRISSÍTVE]
A legmagasabb hőmérséklet elérheti a 38 Celsius-fokot.
Magánbefektetőtől várja a strand gyerekrészlegének megmentését az önkormányzat
A füvet is csak akkor nyírják le, amikor ott tartják az Aradi Magyar Majálist.
Szántay Lajos és az aradi szecesszió története filmvásznon
A városkép ma is őrzi a 65 évvel ezelőtt elhunyt főépítész munkásságának a nyomát.
A kártérítésnél is nagyobb bírságot fizet a városháza az aszfalt hiánya miatt
A jogerős ítélet ellenére sem aszfaltoztak le egy utcát.
Ha vakáció, akkor nyári iskola
Június 29. és július 10. között szervezik meg három aradi oktatási intézményben.