Érettségi: 57 százalék ment át a Csiky-ben

Az 56 jelentkezőből ketten hiányoztak, a vizsgázók közül pedig 31-en értek el átmenő jegyet.

Az egyetlen magyar középiskolában, a Csiky Gergely Főgimnáziumban az 56 beiratkozott diák (47 idei, 9 korábbi végzős) közül ketten hiányoztak (mindketten korábbi végzősök), a jelenlévők közül pedig 31-en értek el átmenő jegyet, 23-an megbuktak – olvasható az iskola honlapján megjelent összesítőben. A hiányzók leszámításával ez 57,40%-os arány jelent. (Az országos átlag 67,7%.)

Az idei Csiky-s végzősök átmeneteli aránya 61,70% (47 diák közül 29 vizsgázott sikeresen), a korábbi végzősöké pedig 28,57 % (7 jelenlévő diák közül 2 vizsgázott sikeresen).

Összesen 5 diák teljesített 9-es átlag felett, valamennyien a XII. A osztályból.

Szintén szerda az óvások benyújtásának napja, azok elbírálása után a végleges eredményeket július 9-én, hétfőn teszik közzé.

A rovatból ajánljuk:

Hamarosan jön az 1 lejes napijegy
Augusztus elsejétől Aradon lesz a legolcsóbb az országban a tömegközlekedés: a villamosokra és autóbuszokra érvényes napijegy 1 lejbe kerül majd, emellett az összes eddigi kedvezmény megmarad, péntekenként továbbra is ingyenes lesz az utazás.
Ismét kiszáradt a Tőz, kritikusan alacsony a vízállás a Fehér-Körösön
A szakemberek felelős vízhasználatra kérik a lakosságot.
Múzeum és kulturális központ lesz a MARTA régi irodaházában
A projekt összköltségvetése 42 millió lej.
Újabb halasztás a sofőrjelölteket csúszópénzért segítő vizsgabiztosok perében
A gyanú szerint 200 és 400 euró közötti csúszópénzt fogadtak el.
Arad megyében a második legzsúfoltabbak a kórházak
A szomszédos megyékben sokkal kisebb arányban foglaltak a kórházi ágyak.