Emlékérmet adott át Surján László az aradi polgármesternek [AUDIÓ]

Emlékéremmel ismerte el az aradi román polgármester nemzetiségek iránti együttérzését a budapesti Charta XXI Mozgalom. Gheorghe Falcă többször is szót emelt a magyar nyelv és a magyar jelképek használata védelmében, amikor azt hatalmi szóval korlátozták volna. A díjat szerda délután adták át az aradi városházán.

A Charta XXI civil mozgalmat a Duna-menti és Kárpát-medencei népek megbékéléséért Surján László, az Európai Parlament volt fideszes alelnöke alapította. A több mint 6000 támogatónak tíz százaléka román állampolgár, akik közül minden negyedik aradi lakos – ezért is tartották a budapesti egyesület első kihelyezett ülését a 13 vértanú városában, mondta Surján László.

Tavaly a Megbékélési és Együttműködési Díjjal tüntette ki a Charta XXI Mozgalom Aradot, idén pedig Gheorghe Falcă polgármesternek adományozta a Jean Monet-emlékérmet. Az aradi elöljáró szerint nem beszélhetünk többségről és kisebbségről, csak egyenlő jogokkal rendelkező, szabad európai állampolgárokról.

„Arad példát mutathat a megbékélésből, az egymás iránti kölcsönös tiszteletből, a kultúrák egymás mellett éléséből, és abból, hogy emelt fővel tudunk ellent mondani a provokációknak. Ez a szellemiség európai várossá emeli Aradot” – fogalmazott a polgármester.

A Charta XXI Mozgalom továbbra is várja soraiba azokat, akik a kelet-közép-európai együttműködés is kiegyezés hívei.

Hallgassa meg a Kossuth Rádió aradi tudósítójának, Pataky Lehel Zsoltnak az összeállítását:

A rovatból ajánljuk:

Kibertámadás érte az aradi magánegyetemet
Értesítették a hatóságokat és dolgoznak a károk elhárításán.
Reagált a megyei kórház a magas parkolótarifákkal kapcsolatos panaszokra
A menedzsment szerint a díjakból létfontosságú orvosi eszközt vásároltak.
Januártól megszűnik a Nyugati Jelen a tulajdonos bejelentése szerint
Az újság 2025 januárjában alakult át hetilappá a gazdasági nehézségek miatt.
Nagy sikernek örvendett a napközi tábor a pasztorációs központban [AUDIO]
A játék mellett a keresztény értekre is hangsúlyt fektettek.
Hamarosan jön az 1 lejes napijegy
Az összes eddigi kedvezmény is megmarad, pénteken például továbbra is ingyenes lesz az utazás.
Ismét kiszáradt a Tőz, kritikusan alacsony a vízállás a Fehér-Körösön
A szakemberek felelős vízhasználatra kérik a lakosságot.