Részleges kamionstopot rendeltek el a hőségriadó miatt

Hármas fokozatú – vörös jelzésű – hőségriadóra figyelmeztette a lakosságot Az Arad Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség (ISU) csütörtök délben. A megyei önkormányzat részleges kamionstopot rendelt el a megye útjain.

A meteorológiai szolgálat az ország nyugati és észak-nyugati megyéinek (Arad, Bihar, Szatmár, Máramaros, Szilágy és Beszterce-Naszód) túlnyomó részében vörös jelzésű hőségriadót rendelt el, a katasztrófavédelem pedig a RO-Alert-rendszeren küldte a mobiltelefonokra a figyelmeztetést.

A tájékoztatás szerint csütörtökön és pénteken 36-39 Celsius-fok közötti nappali hőmérsékletre kell számítani, de éjszaka sem lesz 20-24 foknál hűvösebb. Felszólították a lakosságot, hogy minél kevesebbet tartózkodjanak a napon, kerüljék a felesleges járkálást, a megerőltető fizikai munkát és a tömeget délelőtt 11 és este hat óra között, a bevásárlást is lehetőleg a kora reggeli vagy a késő esti órákban intézzék el. A megfelelő folyadékbevitelre is felhívták az emberek figyelmét.

Az Arad Megyei Tanács csütörtök délelőtt közleményben jelentette be, hogy részleges kamionstopot rendelt el a megye útjain. Ennek értelmében korlátozzák a 20 tonnánál nehezebb tehergépjárművek közlekedését 12 és 18 óra között azokon a napokon, amikor másod- vagy harmadfokú (narancssárga vagy vörös) hőségriadó van érvényben. Az intézkedéssel az utak aszfaltburkolatát kímélik – indokolták.

A kamionstop nem vonatkozik az élőállat- és a romlandóáru-szállítmányra, a mentők, tűzoltók és rendfenntartók járműire, a postakocsikra, a telekommunikációs vállalatok autóira, a tartály- és hűtőkocsikra, a segélyszállítmányokra, az autómentőkre és halottaskocsikra.

A rovatból ajánljuk:

Feketegyarmati reformátusok fogadták örökbe a nagypestényi templomot [AUDIO]
Nincs, aki gondját viselje a hátszegi település műemlék templomának, ezért Feketegyarmat református Férfiköre „megfogta a munka végét”, és kitakarította a templomkertet.
Választható tantárgy lesz a középiskolában a csillagászat [AUDIO]
Popa Armand szerint mindenkit lenyűgözi a csillagászat.
Föld alatti tűz pusztít a Maros-ártéren [VIDEO]
Már 30 hektárnyi területen ment tönkre az őshonos növényzet az egy éve tartó izzásban.
Négynapos fesztiválhétvégével kezdődik az Aradi Magyar Napok
Koncertek, hagyományőrzés, közönségtalálkozó – változatos programok a megbékélési parkban.
Már a kopóréteg kerül az útra Simonyifalva és Vadász között
A parkolókat, a bekötőutakat, az útpadkákat is felújítják.
Szűzanya-szobrot avattak a majláthfalvi templombúcsún [AUDIO]
A Mária-tisztelet segít közösségként és magyarként megmaradni.