Klebelsberg Kuno emlékezete Pécskán [AUDIO]

November 13-án nemcsak a magyar nyelv napja, hanem ez Klebelsberg Kuno születésének 146. évfordulója is egyben.

A jeles művelődéspolitikus a trianoni békeszerződés után egy évtizedig volt vallás- és közoktatásügyi miniszter, az általa felépített iskolarendszer hosszú évtizedekre meghatározta a magyar közoktatást.

Klebelsberg Kuno az Arad megyei Pécskán született, és bár párhónapos korában elvitték onnan, a helyi értelmiségiek – a város más neves szülötteivel együtt – a mai napig őrzik emlékét.

Pataky Lehel Zsolt a Kálmány Lajos Közművelődési Egyesület elnökével, az egykori Klebelsberg-napok szervezőjével, Nagy István nyugalmazott pécskai fizikatanárral vette számba, milyen jelentős örökséget hagyott hátra Klebelsberg Kuno. Hallgassa meg a Temesvári Rádió Magyar adása számára készült összeállítást:

A rovatból ajánljuk:

Feketegyarmati reformátusok fogadták örökbe a nagypestényi templomot [AUDIO]
Nincs, aki gondját viselje a hátszegi település műemlék templomának, ezért Feketegyarmat református Férfiköre „megfogta a munka végét”, és kitakarította a templomkertet.
Választható tantárgy lesz a középiskolában a csillagászat [AUDIO]
Popa Armand szerint mindenkit lenyűgözi a csillagászat.
Föld alatti tűz pusztít a Maros-ártéren [VIDEO]
Már 30 hektárnyi területen ment tönkre az őshonos növényzet az egy éve tartó izzásban.
Négynapos fesztiválhétvégével kezdődik az Aradi Magyar Napok
Koncertek, hagyományőrzés, közönségtalálkozó – változatos programok a megbékélési parkban.
Már a kopóréteg kerül az útra Simonyifalva és Vadász között
A parkolókat, a bekötőutakat, az útpadkákat is felújítják.
Szűzanya-szobrot avattak a majláthfalvi templombúcsún [AUDIO]
A Mária-tisztelet segít közösségként és magyarként megmaradni.