Magyar prefektusa lesz Arad megyének

A hárompárti kormánykoalíciós megegyezésnek köszönhetően öt megyében lesz prefektusa az RMDSZ-nek, köztük Arad megyében is.

Arad, Szatmár, Szilágy, Kolozs és Kovászna megyékben lesz RMDSZ-es prefektus, továbbá 11 megyében magyar alprefektus is lesz; Szeben megye kivételével az összes erdélyi megyében, illetve Bukarestben és Krassó-Szörény megyében is magyar kormánybiztos-helyettes tevékenykedik majd – adta hírül az RMDSZ Arad megyei szervezete sajtóközleményében.

A prefektusi hivatal a kormány területi képviselete, feladata többek között az önkormányzatok és közintézmények működésének felügyelete, a törvényesség betartása.

„Arad megyének több alkalommal is volt RMDSZ-es alprefektusa Bognár Levente, Túsz Ferenc és Horváth Levente személyében, viszont 30 éve most először történik meg, hogy magyar prefektusa lesz” – emelték ki a közleményben.

Megszületett a döntés: a korábban kialkudott tíz helyett 11 megyében lesz alprefektusa az RMDSZ-nek.

Közzétette: RMDSZ Arad Megye – 2021. február 2., kedd

A Maszol arról írt, hogy Arad megyében Tóth Csaba jogász, a megyei RMDSZ egykori ügyvezető elnöke, a Fornetti Románia volt vezérigazgatója lesz a prefektus, de ezt az RMDSZ nem kívánta kommentálni. A prefektusok és alprefektusok nevesítése csak a posztok elosztásáról szóló sürgősségi rendelet Hivatalos Közlönyben való megjelenése után történik meg.

A rovatból ajánljuk:

Nagy sikernek örvendett a napközi tábor a pasztorációs központban [AUDIO]
Az első ízben meghirdetett táborba több mint negyvenen jelentkeztek, ami arra utal, hogy van igény az olyan programokra is, amelyeken a kézügyesség, a barkácsolás, a közös játék mellett a hitéletre, a keresztény értekre is hangsúlyt fektetnek.
Hamarosan jön az 1 lejes napijegy
Augusztustól Aradon lesz a legolcsóbb a tömegközlekedés, és az összes eddigi kedvezmény megmarad, péntekenként továbbra is ingyenes az utazás.
Ismét kiszáradt a Tőz, kritikusan alacsony a vízállás a Fehér-Körösön
A szakemberek felelős vízhasználatra kérik a lakosságot.
Múzeum és kulturális központ lesz a MARTA régi irodaházában
A projekt összköltségvetése 42 millió lej.
Újabb halasztás a sofőrjelölteket csúszópénzért segítő vizsgabiztosok perében
A gyanú szerint 200 és 400 euró közötti csúszópénzt fogadtak el.