UTA: dicsőség a Gloria ellen [FRISSÍTVE]

FRISSÍTVE: Magabiztos győzelmet aratott az UTA a másodosztályú labdarúgó-bajnokság hétközi fordulójában, szerda délután az újonc Gloria Buzău ellen, és ezzel – meg a Mioveni hazai vereségének köszönhetően – átvette a vezetést a bajnokságban.

Az újaradi Motorul-pályán rendezett meccs első félidejében a hazaiak uralták a játékot, de nem tudták feltörni az akkor még fegyelmezetten védekező vendégek védelmét. Az 58. percben azonban Buhăcianu megtalálta a góllövő cipőjét, és 25-26 méterről átemelt a kifutó kapus felett. Nem sokkal később Moise szabadrúgása után egy szerencsétlen vendégjátékosról a saját kapujába pattant a labda, a hajrában pedig a csapatkapitány Ciprian Rus egy távoli bombalövéssel adta meg a kegyelemdöfést.

A Gloria számára az sem dicsőség, hogy a 75. perctől emberhátrányban játszott, mert egyik játékosa megkapta a második sárga lapját, és az azzal járó pirosat is.

Az UTA két döntetlen után nyert ismét, és ezzel – meg a Mioveni Rapid elleni kiütéses vereségének köszönhetően – a tabella élére állt.

• 2 Liga, 17. forduló: UTA–Gloria Buzău 3–0, gólszerzők: Buhăcianu (58. p.), Candrea (64. p., öngól), c. Rus (86. p.).
  • További eredmények: Petrolul Ploieşti–Viitorul Pandurii Târgu Jiu 3–1, Metaloglobus–Farul 1–0, Dunărea Călăraşi–FC Argeş 1–2, FK Csíkszereda–Resicabánya 1–0, Ripensia–ASU Politehnica 1–1, a Sportul Snagov–Turnu Măgurele; este: Kolozsvári Universitatea–Concordia Chiajna 2–1, CS Mioveni–Rapid 1–5, a Pandurii Târgu Jiu szabadnapos.
  • Az állás: 1. UTA 31 pont / 14 meccs, 2. Mioveni 30/16, 3. Petrolul 28/15, ... 11. Buzău 20 ponttal.

Az UTA november 17-én a 26 ponttal az 5. helyen álló Metaloglobus vendége lesz Bukarestben.

Bukaresti vereségével lemaradt a felsőházi rájátszásról az UTA
A meccset beárnyékolta a két szurkolótábor közötti tömegverekedés.
Fordulatos meccsen nyert az UTA a Craiova ellen
Továbbra is versenyben áll a felsőházi rájátszásba jutás jelentő 6. helyért.
A Rapid gyorsvonatként gázolt át az UTÁ-n
Az aradi csapat az ezt megelőző öt meccsén négyszer nyert és egy döntetlent játszott.