Ideiglenesen élre állt az UTA - FRISSÍTVE

A másodosztályú labdarúgó-bajnokság hétközi fordulójában Târgoviştével vívott felsőházi rangadót a feljutásért az UTA. Nagy Roland edző tanítványai csütörtökön kora este az újaradi Motorul-pályán viszonylag korán hátrányba kerültek, de a csapatnak volt annyi tartása, hogy még szünet előtt egyenlítsen. A térfélcserét követő második negyedóra egyértelműen a hazaiaké volt, ekkor kétszer is betaláltak, amivel ismét átvették a vezetést a bajnokságban – ideig-óráig, mert a nagy rivális Medgyes késő estenyert Brsssóban.

Az alsóházban Pankota még szerdán kikapott idegenben, és ezzel kiesését jelentő helyre csúszott.

II. Liga, 2. csoport, play-off, 8. forduló: UTA–Târgovişte-i Chindia 3–1, gólszerzők: Man (36. p.), Hlistei (61. p.), Rus (76. p.), illetve Cherchez (18. p.), Nagybányai FCM–CS Mioveni 2–2, Brassói FC–Medgyesi Gaz Metan 0-1. Az állás: 1. Medgyes 37 ponttal, 2. UTA 35, 3. Târgovişte 34 (13–10), 4. Mioveni 26, 5. Brassó 23, 6. Nagybánya 17 ponttal.

Az UTA vasárnap 11 órakor Mioveni együttesét fogadja.

Play-out, 7. forduló: Râmnicu Vâlcea-i CSM–Pankotai Şoimii 1–0, gólszerző: Dâlbea (28. p.), Resicabányai Metalul–Kolozsvári Universitatea 1–2, Tatrangi Unirea–Szatmárnémeti Olimpia 2–0. Az állás: 1. Vâlcea 29 ponttal, 2. Szatmárnémeti 27 (13–6), 3. Kolozsvár 27 (9–8), 4. Pankota 25, 5. Tatrang 17, 6. Resicabánya –10.