Újabb kínos vereség

A következő hétvégén a visszavágókkal folytatódik a bajnokság.

A másodosztályú labdarúgó-bajnokság első körének utolsó fordulójában hazai pályán (na jó, a világosi kényszeralbérletben) fogadta az UTA az újonc FC Argeșt. A papírforma és a múlt heti brăilai gólzáporos diadal bizalomra adott okot, a derűlátást pedig fokozta, hogy a szombat délelőtti meccs 6. percében kiállították a vendégek egyik játékosát, mert utolsó védőként szabálytalankodott az aradi Curtuiuș-sal. Az emberelőnyt azonban nem sikerült gólra váltaniuk a hazaiaknak, mi több, az első félóra végén a pitești-iek jutottak szabadrúgáshoz a kaputól 25 méterre, Năstăsie pedig a kapufa segítségével a vezetést is megszerezte a látogatóknak.

A vendégek megtartották előnyüket a meccs végéig, az UTÁ-nak annyiban sikerült csak egyenlítenie, hogy a hátvéd Adili a ráadás pillanataiban (a 92. percben) megkapta a második sárga lapját (s ezzel a pirosat is), íg az aradiak is tíz emberrel fejezték be a meccset.

II. Liga, 19. forduló: UTA–FC Argeș 0–1, gólszerző: Năstăsie (31. p.).

További eredmények: Ştiinţa Miroslava–Temesvári Ripensia 3–0, CS Afumaţi–Academica Clinceni 1–0, Szatmárnémeti Olimpia–Chindia Târgovişte 1–3, UTA–FC Argeş 0–1, Pandurii Târgu Jiu–Dacia Unirea Brăila 3–3, Foresta Suceava–Nagyváradi Luceafărul 3–0, Dunărea Călăraşi–Bukaresti Metaloglobus 1–0, Temesvári ASU Politehnica–Marosvásárhelyi ASA 3–0, AFC Hermannstadt–Sportul Snagov 2–0, a CS Baloteşti–CS Mioveni meccset vasárnap rendezik.

Az állás: 1. Hermannstadt 44 ponttal, 2. Călărași 43, 3. Târgovişte 39, ... 12. UTA 21 ponttal.

A következő hétvégén a visszavágókkal folytatódik a bajnokság. Az UTA Târgoviştét fogadja.

A rovatból ajánljuk:

Jenei Imre 87 éves lett
Játszott az UTÁ-ban, a Steauával edzőként BEK-et nyert.
Bukaresti vereségével lemaradt a felsőházi rájátszásról az UTA
A meccset beárnyékolta a két szurkolótábor közötti tömegverekedés.
Fordulatos meccsen nyert az UTA a Craiova ellen
Továbbra is versenyben áll a felsőházi rájátszásba jutás jelentő 6. helyért.
A Rapid gyorsvonatként gázolt át az UTÁ-n
Az aradi csapat az ezt megelőző öt meccsén négyszer nyert és egy döntetlent játszott.