Sima UTA-győzelem a szezonnyitón

2019. február 23.
<em>Hír szerkesztése</em> Sima UTA-győzelem a szezonnyitón
Kiszolgálták a közönséget a játékosok. Fotó: uta-arad.ro

Edzőmeccsé alacsonyodott az UTA első tavaszi tétmérkőzése, a másodosztályú bajnokság tavaszi (inkább tél végi) nyitó fordulójában. Az középmezőnyben álló aradi labdarúgók az utolsó előtti helyezett brăilai csapatot fogadták, és már a harmadik percben megszerezték a vezetést az őjaradi Motorul-pályán. A kevés ellenállást tanúsító ellenféllel szemben Ciprian Rus csapatkapitány szűk húsz perccel később duplázott, a második félidei aradi fölényt pedig a hajrában Melinte váltotta gólra.

2. Liga, 22. forduló: UTA–Dacia Unirea Brăila 3–0, gólszerző: C. Rus (3. és 22. p.), Melinte (85. p.).

További eredmények: Chindia–Aerostar 3–2, Luceafărul–ASU Politehnica 0–0, Metaloglobus–FC Argeş 1–0, CS Baloteşti–CS Mioveni 0–2, Sportul–Daco-Getica 2–1, Academica–Farul 1–0, ACS Poli–Ripensia 1–0, Energeticianul–Kolozsvári „U” 0–2; vasárnap: Pandurii–Petrolul 0–2.

Az állás: 1. Sportul 49 ponttal, 2. Academica 48 (42–15), 3. Petrolul 48 (45–19), 4. „U” 47 (49–15), 5. Chindia 47 (44–25), ... 8. UTA 32, ... 12. Ripensia 25, ... 20. Brăila 12 ponttal.

Az UTA a következő fordulóban a Temesvári Ripensia vendége lesz.