Nem várt siker Pankotán, csalódást keltett az UTA

Hétközi fordulót rendeztek a másodosztályú labdarúgó-bajnokságban.

A hegyaljai csapat haza pályán egy gólll verte Mioveni együttesét, és hét forduló után a második helyen áll a labdarúgó II. Liga 2. csoportjában (a gólt Leucuţa szerezte a 15. percben). Szintén a szerdai hétközi fordulóban az UTA az újaradi Motorul-pályán döntetlent játszott a listavezető (szintén újonc) Nagybányával. A vendégek szereztek vezetést a 21. percben, a veterán Botiş a 82. percben egyenlített.

A 7. forduló eredményei: UTA–Nagybányai FCM 1–1, Pankotai Şoimii–CS Mioveni 1–0, Kolozsvári Universitatea–Szatmárnémeti Oilimpia 1–2, Târgovişte-i Chindia–Karánsebesi FC 3–0, Medgyesi Gaz Metan–Râmnicu Vâlcea-i CSM 0–0, Nagyváradi Bihar FC–Resicabányai Metalul 2–1, Tatrangi Unirea–Brassói FC 2–2.

Az élmezőny állása: 1. Nagybánya 15, 2. Pankota 14, 3. Medgyes 12 (9–6), 4. Râmnicu Vâlcea 12 (9–7), … 7. UTA 10 ponttal

A 8. fordulóban (október 10.): Karánsebes–UTA, Nagyvárad–Pankota.

Bukaresti vereségével lemaradt a felsőházi rájátszásról az UTA
A meccset beárnyékolta a két szurkolótábor közötti tömegverekedés.
Fordulatos meccsen nyert az UTA a Craiova ellen
Továbbra is versenyben áll a felsőházi rájátszásba jutás jelentő 6. helyért.
A Rapid gyorsvonatként gázolt át az UTÁ-n
Az aradi csapat az ezt megelőző öt meccsén négyszer nyert és egy döntetlent játszott.