Nem így képzelte a rajtot az UTA

Balul sikerült a bemutatkozás a másodosztályú labdarúgó-bajnokságban az UTA számára.

Az újonc aradi csapat a szombat délelőtti nyitányon az élvonalból kiesett medgyesi csapatot fogadta, és az újaradi Motorul-pálya vendégei esélyeshez méltón korán vezetést szereztek. A második félidőben növelték előnyüket az erdélyiek, míg a piros-fehéreknek csak a szépítésre futotta a hajrában.

A II. ligában érdekelt másik Arad megyei csapat, Pankota – némiképp meglepetésre – idegenben szerzett 3 pontot. A hegyaljaikat a Tatrangon vendégszerepeltek, és az első negyven percben három gólt rámoltak be az ellenfél kapujába; a házigazdák erejéből mindössze a felzárkózásra futotta.

UTA–Medgyesi Gaz Metan 1–2 (0–1), gólszerzők: Curtuiuş (85. p.), illetve Petre (5. p.), Cosimo (70. p.).

Tatrangi Unirea–Pankotai Şoimii 2–3 (1–3), gólszerzők: Minciună (39. p.), Fórika (61. p.), illetve Issa (14. p.), Leucuţa (20. p.), Oprea (40. p.).

További eredmények a II. csoport 1. fordulójából: Târgoviştei Chinida–Kolozsvári Universitatea 0–1, Nagybányai FCM–Brassói FC 1–1, Resicabányai Metalul–Szatmárnémeti Olimpia 0–5, Nagyváradi Bihar FC–Mioveni 0–2, Karánsebesi FC–Râmnicu Vâlcea-i CSM 3–1.

A 2. fordulóban az UTA Kolozsvárra látogat, Pankota pedig a nagybányai együttest fogadja.